5 a Sec

( 0.83 )

Opinie (178)

Bardzo kiepsko!

Żenada ta pralnia i tyle! Lepiej się przykładają w pralniach prywatnych! W Kielcach w Galerii Echo przy ul.Świętokrzyskiej 20 5 a sec to po prostu czysty wyzysk!

nie informują o możliwościach

oddałam do pralni bardzo delikatną suknię i od razu otrzymalam informację, że nie wiadomo jak zachowa się materiał i że jeśli oddam suknie do pralni to nie będą ponosić odpowiedzialności za efekt końcowy i za ewentualne uszkodzenia. Zaryzykowałam i okazało się, że żadnych uszkodzeń nie było, ale suknia prawie się nie wyprała.... dopiero jak odbierałam suknie to poinformowano mnie, ze mogłam skorzystać z ich pralni ale w innej galerii, która ma jakąś dodatkową opcję prania takich tkanin.... Szkoda, że ta sama kobieta, która przyjmowała ode mnie suknię, a potem ją oddawała, nie wpadła szybciej na pomysł, żeby przekazać mi tak istotną informacje.... porazka

Dno, masakra, niepolecam

Pralnia zniszczyła bardzo cenna dla mnie sentymentalną pamiątkę choć podkreślałam kilka razy że jest dla mnie bardzo ważnia i żeby przede wszystkim jej nie zniszczyc. Oddali mi poszarpana pozaciagana. Nawet nie wiem jakiej rekompensaty oczekiwać zadna kwota nie zwróci mi tej jednej wyjątkowej dla mnie rzeczy. BÓLU JAKI CZUJE NIE DA SIE OPISAĆ SŁOWAMI, NIEPOLECAM! GNIOT, TRAGEDIA!

Byle jak!

Brak profesjonalizmu w punkcie w Galerii Echo w Kielcach!!! Usługa wykonana po łepkachi to w mega drogim Systemie Aqua sec!!!

Odradzam

Wybraliśmy tą pralnię, bo mamy blisko. I to był wielki błąd. Panie są niemile. W maglu zniszczyli nam 2 nowe poszewki - pani wzruszyła ramionami i powiedziała ze to magiel nie oni. Ja mówię, ze przecież płacę u nich! Drwiący uśmiech. Notorycznie poszewki są kilka na prawą kilka na lewą stronę. Jak zwróciłam uwagę to zaśmiała się i powiedziała, ze jak wyjdzie z maszyny, tak ona składa! Masakra! Powiedziałam, ze chcę reklamację, a ona znów się drwiąco śmiała, a na co chce pani zlozyc reklamację?? Na to, że jest na złej stronie? ( o zniszczonych poszwach nic) i mówi mi ze mogę zadzwonić na infolinie ( do Warszawy, a wiadomo że pralnie to franczyzy). Nie chciała podać nazwiska, a muszę wiedzieć na kogo z obsługi składam. Wszystkie panie ze wschodnim akcentem, które tam spotkałam są niemile. A ta dodatkowo drwiąca. Zero standardów. Obsługa klienta dno.

OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM!!!

Polityka firmy to „anty-klient”. Oddałam do tej pralni suknię ślubną, (plamy były nieskomplikowane - jedynie z od kurzu i ziemi na samym dole sukni). Jakież było moje zdziwienie, kiedy po trzech ich praniach (jedno chemiczne, i dwa w wodzie) plamy nie tylko nie zeszły, ale utrwaliły się, a pranie częściowo zniszczyło poszczególne elementy sukni. Pani (zresztą nieuprzejmie) usprawiedliwiała się, że przecież wyraziłam zgodę na pranie w wodzie. Zapomniała jednak uprzedzić zanim wsadziła suknię za kilka tysięcy do bębna (sic!), że plamy się po praniach utrwalają i że elementy mogą się zniszczyć. Jestem laikiem w tej kwestii, nie znam się i nie mogłam o tym wiedzieć, Pani stwierdziła, że "ale ona się zna” (no cóż, efekt mówi sam za siebie.) Odpowiadając na moją chęć reklamacji, prychnęła, że i tak nie zostanie uznana, dodatkowo podsuwając mi do podpisu kartkę „zostałam uprzedzona o ewentualnych zniszczeniach” (haha?!!?!!) NIE. Zostałam JEDYNIE uprzedzona, że będzie pranie w wodzie. Skandaliczne jest to, że pralnia umywa ręce od wszelkich szkód jakie wyrządzi, bo jest przecież dużą firmą i jak konsument chce, to może złożyć pozew. Sama spółka prowadzi politykę totalnie przeciwną interesom klienta, nawet nie potrafią oddać (i tak horrendalnie wysokiej, bo ponad 200 zł) stawki zapłaconej za pranie (nie mówiąc o odszkodowaniu), żeby spróbować naprawić to w innej, tym razem profesjonalnej pralni. Żenada, traktowanie przedmiotowe, biorąc pod uwagę chociażby sentymentalne podejście do takiej sukni i fakt, że sprawili naprawdę duży problem. Poza tym jestem po prostu przekonana, że gdyby wrzuciła sukienkę do mojej pralki na klasyczne 30 stopni wyprałaby to tysiąc razy lepiej. Pani z innej, mniejszej pralni spadła z krzesła, kiedy zobaczyła co zrobili z moją suknią. Większość innych pralni stawia sobie za punkt honoru, że nie bierze do prania ubrań zniszczonych przez 5 a sec. Polecam poważnie się zastanowić przed oddaniem ubrania na straty.

ODRADZAM! ODRADZAM! ODRADZAM!

Odradzam tę pralnie. Zniszczyli moje dwa garnitury, które były użyte tyko 1 raz, od zakupu minęły aż 2 tygodnie. Oddałem do pralni tylko po to by je odświeżyć i wyprasować. Przed oddaniem poprosiłem Panią w pralni by sprawdziła czy ubrania nie są uszkodzone, po długiej weryfikacji Pani oznajmiła, że wszystko w porządku i nie będzie żadnego problemu z ubraniami. Przy odbiorze pierwsze oddałem druczek z numerkiem i to był mój błąd, bo miałem oddać kserokopię tego druku. Po odebraniu garniturów zauważyłem uszkodzenia (wypalone dziurki, zerwane szwy, wytarcia materiału jakby ktoś czyścił ubranie pumeksem) pokazałem uszkodzenia Pani, która wydała mi uszkodzone ubrania, perfidnie wyrwała mi z ręki paragon i przybiła pieczątkę "ODZIEŻ USZKODZONA". Poprosiłem o oddanie dokumentu, który przyniosłem by odebrać ubranie bo będę reklamował usługę, tylko zobaczyłem jak wyciąga go z kubła i podarła na moich oczach. Awanturując się nakazałem Pani by skreśliła pieczątkę z napisem o uszkodzeniu odzieży, co uczyniła. Oddając odzież na reklamację otrzymałem pismo z odmową bo na paragonie widnieje pieczęć, że oddałem odzież uszkodzoną do pralni. Oddałem ponownie ubranie do ich pseudo rzeczoznawcy, który pisze, że " Uszkodzenie ma charakter mechaniczny, powstałe na skutek działania insektów itd, między dziurkami wyraźnie widzi drogę insektów. Sposób uszkodzenia wskazuje na dłuższy okres pracy insektów co możliwe jest w warunkach domowych. Przypomnę co na wstępie pisałem, ubranie nowe więc jaki długi okres działania insektów, uszkodzenia- wypalone dziurki czymś bardzo gorącym lub żrącym, zerwane szwy, wytarcie materiału. Poszedłem do małej rodzinnej pralni z prośbą o weryfikację uszkodzeń. Pani stwierdziła, że ubranie było prane z innymi ubraniami w którym był jakiś ostry wystający element np: zamek, klamra, oraz zły czynnik piorący. Reasumując nigdy więcej nie oddam niczego do tej pralni. Powinni ją zamknąć i postawić zarzuty prokuratorskie za oszustwa, które ciągle powtarzają. Mnie już pozostało tylko powództwo cywilne, ale nie wiem czy mam ochotę i siły na kilka czy kilkanaście lat sądów o dwa ubrania za jakieś 2,5 tyś zł. Jeszcze raz przestrzegam przed 5a sec a teraz EBS S.A. European Best Services.

Niestety bardzo niski poziom usługi

Niestety bardzo niski poziom usługi , przynajmniej mojej , oddałem do prania ręczniki używane do masażu , poinformowałem o rodzaju zabrudzenia , pani przyjęła pranie , zapłacić musiałem z góry i poinformowano mnie o braku gwarancji na dopranie , jednakże przyjmująca pranie oznajmiła ,że radzą sobie z takim praniem , co mnie nie dziwiło , bo często oddaję tego typu pranie w innym miejscu ( nie piszę gdzie , bo nie chcę być posądzony o to ,że konkurencja bruździ konkurencji ) i zawsze wracało do mnie po prostu czyste , tym razem zdecydowałem się na zmianę pralni , bo mam tu po prostu dużo bliżej .Przy odbiorze stwierdziłem , że pranie jest w takim samym stanie jak je oddałem , zero efektu , poprosiłem o jeszcze jedna próbę uprania , pani wykonała usługę ponownie ,na kilku sztukach , dla sprawdzenia.Nic nie pomogło , a na koniec pani stwierdziła , że nie posiadają środków na dopranie tego typu zabrudzeń , mój żal to to ,że zamiast poinformować mnie o tym przy przyjmowaniu ( a było wręcz odwrotnie , tzn. zabrudzenia były znane i miało się udać) , mogli od razu odesłać mnie z kwitkiem , a tak stracone 120 pln , czas , brak ręczników ,które były potrzebne . O zwrocie za usługę nikt się nawet nie zająknął . Jeżeli macie do wyprania coś poza przepoconą koszulką , to odradzam .

Odwiedzałeś ostatnio 5 a Sec?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Pralnia DORADO

(4.25 )

WPO ALBA

(5.00 )

WashSalon

(3.00 )

Poradnik jakości obsługi

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

RANKING Najlepiej oceniane cukiernie i piekarnie

Sprawdź ranking najlepszych cukierni. Poniższe firmy otrzymały najlepsze opine na portalu Jakości Obsługi.Do rankingu zakwalifikowały się tylko te firmy, które miały więcej niż 10 opinii.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem