Opinie użytkownika (10)

Lokalizacja placówki jest...
Lokalizacja placówki jest bardzo dobra przy ważnym skrzyżowaniu dróg krajowych. Dojazd samochodem nie stanowi problemu. Pracownicy bardzo szybko i sprawnie obsługują klientów, a więc nie ma zbyt długich kolejek. Restauracja ma charakter międzynarodowy-globalny więc oczekiwać należy znajomości podstaw języka angielskiego, a tu nic z tego, pomagałem kierowcy z Kanady kupić jedzenie. Wygląd pracowników od pasa w górę jest właściwy dzięki jednolitym koszulkom, ale od pasa w dół całkowita dowolność. Podłoga w części sprzedażowej jest czysta, często myta. W części kuchennej liście sałaty oraz frytki rozdeptane przez pracowników na podłodze wyglądały strasznie. Tam też się sprząta drodzy pracownicy.

Tanaka

08.11.2010

McDonald's

Placówka

Tczew, ul. Braci Grimm 1A

Nie zgadzam się (1)
Salon samochodowy nie...
Salon samochodowy nie poraża przepychem potencjalnego klienta. Wielkość powierzchni salonu dość skromna. Przy wejściu wita klienta pracownik salonu, nawet jeśli prowadzi własnie rozmowę innym klientem. Oglądałem samochów zaledwie około 2 -3 minut, kiedy podszedł do mnie sprzedawca i zapytał o opinię o oglądanym samochodzie. Trudno było coś konkretnego powiedzieć po kilku minutach oglądania. Bez straty czasu zaproponował jazdę próbną samochodem. Podczas jazdy, która trwała około 10 minut sprzedawca który prowadził samochód (zapytał wcześniej czy chcę sam prowadzić) opowiedział o najważniejszych parametrach pojazdu. Po odbytej jeździe próbnej wręczył swoją wizytówkę i zaproponował kolejne spotkanie lub kontakt telefoniczny w sprawie dogodnej oferty zakupu.

Tanaka

30.10.2010

nissan A&M Knedler

Placówka

Elbląg, Królewiecka 96

Nie zgadzam się (9)
Salon samochodowy SUZUKIi...
Salon samochodowy SUZUKIi jest połączony z salonem SEATA i wejście do salonu, mimo odrębnych części ekspozycyjnych odbywa się tylko jednym wspólnym wejściem, mimo iż są odrebne drzwi do obu części salonów. Ponad 15 minut oglądałem jeden samochód, sprawdzając wszystkie możliwe elementy zanim pojawił się "ktoś" oznajmiając, iż nie ma obecnie sprzedawcy bo pojechał na jazdę testową z klientem. Czekałem jeszcz około 10 minut, aż wreszcie przyszedł sprzedawca. Usiadł za biurkiem i pytał z około 5 metrów, w czym może pomóc. Jego pozycja za biurkiem nie była zbyt uprzejma. W rozmowie o detalach samochodu przy biurku sprzedawcy posługiwał się on katalogiem i cennikiem, bez wyraźnego zainteresowania klienta samym pojazdem. Nie było żadnej inicjatywy ze strony sprzedawcy by zachęcić do zakupu. Marny to sprzedawca samochodów z katalogu.

Tanaka

30.10.2010

suzuki kalinka

Placówka

Elbląg, Komeńskiego

Nie zgadzam się (5)
Sklep w ostatnim...
Sklep w ostatnim czasie zmienił ustawienie produktów i nawet lepiej teraz wszystko się prezentuje. Personel dość szybko reaguje gdy klient stoi przy półce z produktami i się wyraźnie zastanawia. Szkoda jednak, iż wiedza nie idzie w parze z szybkością reakcji na zapytania klienta. Szukałem odpowiedniego przewodu HDMI. Dostępne były w różnej długości, cenie oraz wersji przesyłu danych (1.3 oraz 1.4). Pracownik poradził mi wybór produktu tańszego, "...bo to jest to samo, wszystko robią Chińczycy, a cena zależy od długości kabla - tańszy jest 1,5 metra ..." Szkoda, że sprzedawca nie zauważył również, jak jest wersja przesyłu danych - w tym też i cała różnica.

Tanaka

26.10.2010

Media Expert

Placówka

Tczew, Braci Grimm 4

Nie zgadzam się (4)
Lokalizacja tej placówki...
Lokalizacja tej placówki dość dobra, chociaż sam dojazd jest dość kłopotliwy. Pracownik obsługujący klienta mimo dostępu do komutera miał kłopoty z odnalezieniem w wykazie stanów magazynowych czy poszukiwane części są dostępne. Trwało to prawie 10 minut, aż wreszcie podejście do półki okazało sie bardziej skuteczne niz poszukiwanie w komputerze. Prawdziwy paraliż nastąpił jednak przy kasie - terminal do płatnosci kartą był nieczynny. Kasjerka co prawda próbowała aż 4 razy dokonać transakcji za pomoca mojej karty, ale system wyświetlał "błąd transmisji". Kasjerka nie zaproponowała mi płatności gotówką, mimo iż byłem również na to przygotowany. Ze względu na brak możliwości zrealizowania płatności sama dokonała anulowania zakupu.

Tanaka

26.10.2010

Auto Land

Placówka

Tczew, Jagiellońska

Nie zgadzam się (5)
Salon samochodów Nissan...
Salon samochodów Nissan w Gdańsku praktycznie nie posiada parkingu dla klientów. Kilkanaście miejsc bezpośrednio przy salonie zajmują samochody demonstracyjne salonu. Brakuje również miejsc dla samochodów przyjeżdzających do serwisu (przeglądy oraz naprawy). Personel znajdujący się w części salonu wyraźnie się "ukrywa". Czekałem ponad 15 minut, aż ktoś się pojawi z personeu obsługującego klientów. Rozmowa z klientem to raczej "przymus" niż zachęcenie do skorzystania z oferty. Jazda próbna samochodem praktycznie nie została zaproponowana przez sprzedawcę, należało ją wręcz wymusić osobiście.

Tanaka

26.10.2010

KMJ Kaszubowski Nissan

Placówka

Gdańsk, Grunwaldzka

Nie zgadzam się (3)
Nowa restauracyjka zlokalizowana...
Nowa restauracyjka zlokalizowana w kamienicy na Starym Rynku. Ma swój styl, chociaż z kulturą uzbecką ma mało wspólnego. Obsługa personelu bardzo miła i kompetentna. Ceny posiłków są bardzo atrakcyjne. Z całą pewnością potrawy mają właściwy styl, charakterystyczny i wyszukany. Właściciele poszukuja jeszcze optymalnego menu, więc co kilka dni pojawiają sie wspaniałe smakołyki. NIe można jeszcze płacić kartą, ale ma sie to zmienić. Chętnie wracam już kolejny raz i zawsze jest coraz lepiej.

Tanaka

20.10.2010

Restauracja Uzbecka

Placówka

Elbląg, Stary Rynek

Nie zgadzam się (4)
Zgodnie z powiedzeniem...
Zgodnie z powiedzeniem "The most important thihg is the first look" najgorsze co może być przy tym hipermarkecie to ciągłe zaczepianie klientów przez pijanych i brudnych bezdomnych oraz małolatów. Nikt nic z tym nie próbuje zrobić, a szkoda. W samym sklepie dość dziwne wrażenie robią ciągle wystawione wózki i palety z produktami. Odpowiednim miejscem dla produktu jest regał sklepowy, a nie paleta. Produkty powinny być przygotowane do sprzedazy przed otwarciem sklepu. Nagminne jest to, że transportowane produkty w chłodni w niskiej temperaturze są następnie wystawione do publicznego oblądania w kartonach i nie zapewnia się tym samym optymalnej temperatury przechowywania. No i jeszcze jedno, chyląc czoła ciężko pracującym pracownikom stoisk, wykładającym w pocie czoła ( i nie tylko) produkty - mydło i dezodoranty są też dla Was.

Tanaka

11.07.2009

Kaufland

Placówka

Sandomierz, Kwiatkowskiego

Nie zgadzam się (15)
Obserwuję tę cukiernię...
Obserwuję tę cukiernię praktycznie od dnia jej otwarcia w Tczewie. W pierwszych dniach personel był dość przestraszony. Oczywiście własciciel cukierni postarał się o doświadczonego sprzedawcę z innej cukierni, który asystował nowym pracownikom. Początkowo, przez zaledwie kilka dni panowało drobne zamieszanie - kody ciast, ważenie obsługa kasy fiskalnej, przyjęcie zamówienia od klienta, obsługa ekspresu do kawy ... Ale już po kilku dniach pracownicy nabrali pewności siebie, czynności nie stanowią poważnego problemu , no i nawet pojawia się SŁODKI uśmiech na twarzach sprzedawczyń. Marti mnie jednak sposób przenoszenia ciast z samochodu do cukierni. Podczas dość silnego deszczu blachy z ciastem nie były przykryte i ciasto "troszkę" dodatkowa zostało nasączone, SZKODA.

Tanaka

11.07.2009

Cukiernia Sowa

Placówka

Tczew, Plac Hallera/Rybacka

Nie zgadzam się (25)
Przeszedłem do sklepu...
Przeszedłem do sklepu firmowego z pytaniem o możliwość skorzystania z oferty PWA (Program Wymiany Aparatów). Pracownik, siedzący w głębi sali obsługowej powitał mnie dość wyraźnym tonem, jednakże było to zachowanie standardowe, nie robiące na mnie dużego wrażenia. Po przedstawieniu sprawy, z którą przyszedłem pracownik zapytał o moje dane osobowe łącznie z numerem PESEL, nie sprawdzając mojego dowodu osobistego. Mogłem w ten sposób sprawdzić ofertę dowolnej osoby będącej abonentem tej sieci (oczywiście pod warunkiem posiadania danych takich osób !!!). Po kilku minutach okazało się, że system nie wygenerował takiej oferty bo jeszcze nie jest to właściwy czas. Na moje pytanie kiedy to może być padła odpowiedź, że to Warszawa przygotowuje ofertę. No cóż, jeżeli "stolica" tym się zajmuje, a nie ludzie, to chyba nic z oferty w najbliższym czasie nie będzie, a szkoda.

Tanaka

11.07.2009

PLUS

Placówka

Tczew, Mickiewicza

Nie zgadzam się (22)

Strefa Gwiazd Jakości Obsługi