Gdzie zrobić zakupy spożywcze? Przedstawiamy RANKING najlepszych marketów spożywczych!

 Sklep spożywczy to jedno z tych miejsc, które odwiedza każdy z nas. Jedni częściej, drudzy rzadziej. Jedne sklepy wizytujemy z przyjemnością, inne zaś z przymusu: bo najbliżej, bo najszybciej. A które sklepy wybieramy najchętniej? Sprawdź poniżej!

Wybór miejsca na zakupy spożywcze wydawałby się wyborem prozaicznym. Zawsze jednak kierujemy się pewnymi wytycznymi, dzięki którym wizyta w sklepie może być przyjemniejsza. Jak wynika z badań Polskiego Programu Jakości Obsługi, przeprowadzonych w kwietniu 2021, klienci przy wyborze sklepu spożywczego najczęściej kierują się dostępnym tam asortymentem oraz obowiązującymi cenami. Najmniej istotne jest zaś pochodzenie tych produktów.

A jaki wpływ na wybór miejsca, w którym dokonamy zakupu, ma obsługa? W przypadku sklepów spożywczych – przeciętny. Doceniamy pozytywne doznania i miłą obsługę, z większą przyjemnością dokonujemy zakupów w miejscach, gdzie personel jest uśmiechnięty i sprawnie wykonuje obowiązki, a przy tym często dokonujemy większe zakupy oraz decydujemy się na droższe zamienniki, jednak niski poziom jakości obsługi i niekompetentna obsługa nie spowoduje, że całkowicie zrezygnujemy z zakupów, jeśli podoba nam się asortyment w danym sklepie lub ceny produktów. Z opisów respondentów wynika, że musiałaby spotkać ich niezwykle przykra sytuacja ze strony pracowników sklepu, aby całkowicie zrezygnowali z zakupów w danej placówce. Większość z nich zaś zdecydowałoby się na zakupy w innej placówce, tej samej sieci.

Istotne zatem jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu obsługi, jeśli chcemy powiększać koszyk zakupowy naszych klientów.

Które sklepy oceniane są najlepiej? Sprawdź! 

Wśród najlepiej ocenianych sklepów znalazł się m.in. LIDL, który po raz 12 otrzymał w tym roku tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi. W rankingu znajdziemy także innego laureata Gwiazdy, czyli sieć sklepów Kaufland. Klienci tych sklepów doceniają przede wszystkim szeroki wybór produktów oraz sprawną obsługę. 

„Sklep jest bardzo duży, ma duży wybór produktów z różnych działów, dzięki czemu można w jednym miejscu zrobić zakupy wielobranżowe. […] Cieszę się, że jest tu 6 kas samoobsługowych, przy których można samodzielnie, bez kolejki, skasować swoje zakupy” ~ klientka_7 z Wrocławia

„Codziennie robię tam zakupy. Obsługa bardzo miła. Pieczywo zawsze świeże, warzywa i owoce również. Półki pełne towarów. Zawsze znajdę tam to czego potrzebuję” ~ klient_Bj1 z Torunia

Sprawdź ranking najlepszych super- i hipermarketów! 

Nie zgadzasz się z rankingiem? Oceń sklep!

Twoja opinia się liczy!

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Nie czekaj, aż wyprzedzi Cię konkurencja!

1. SPAR

Supermarkety

Dodaj opinię
Przeciętnie.

mmm

2. LIDL

Supermarkety

Dodaj opinię
Bardzo duży wybór asortymentu. Zawsze świeże pieczywo i nie tylko. Produkty wysokiej jakości. Pomocna obsługa.

Klient_Qsa

3. dino

Supermarkety

Dodaj opinię
Pani która była na kasie , była bardzo wolna w obsłudze klienta , duże kolejki , nie zawołała drugiej sprzedawczyni aby obluznic kolejkę , nie przejmowała się że jest taka duża kolejka, powoli obsługiwała 2 razy pytając czy dana osoba ma tyle bułek co mówiła

Klient_zfU0

Krotoszyn

Ostrowska 122

Bardzo przyjemny market, dużo miejsc parkingowych przed budynkiem. Bardzo szeroki asortyment a w szczególności owoce i warzywa oraz stoisko z mięsem i wędlinami. Jedyna wada tego miejsca to jedna kasa czynna. Wewnątrz budynku mały pasaż z innymi sklepami oferującymi towary i usługi.

Klient_lz61

5. Aldi

Supermarkety

Dodaj opinię
Dzień dobry wszystkim, Zdecydowanie odradzam zakupy w tym sklepie. Poza aspektem cen, które wszędzie poszły do góry, obsługa marketu jest niemiła, a ostatnio przy kasie Pani zrobiła mi wielką scenę i problem z wydaniem reszty, ponieważ zapłaciłem większym nominałem banknotu. Zdecydowanie odradzam.

Klient_MYNx

Mowie o Stokrotce, ul.Pozytywistow w Lublinie-Zawsze robie tam zakupy- jest blisko, dobry asortyment, czysto i schludnie- ale od pewnego czasu na dziale wedlin i miesa zatrudniono pana, ktory zawsze kwestionuje zaowienie i probuje "wcisnac" cos czego nie chce- ostatnio zamiast 500g miesa wcisnal mi prawie 800g, prosisz o 20dkg on daje 30- bo nie ma sensu odkraiwac- klientom jest niezrecznie odmawiac , ale sa niezadowoleni zwlaszcza , ze nie rozdaje tego za darmo, ale niezadowolenie rosnie, poniewaz to nie tylko moje zdanie, to osiedlowy sklep- ten pan chyba utknal w komunie, gdzie bralo sie co dali...

niezalogowany-uzytkownik

7. Lewiatan

Supermarkety

Dodaj opinię
Moją wizytę w tym miejscu mogę określić mianem szybkich zakupów w drodze z pracy. Zakupu realizowałem moim ulubionym system wejście-wybór-wyjście. Produkt którego potrzebowałem zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Nie trzeba go za każdym razem szukać, co skraca czas zakupów. Obsługa miła i sprawna.

Klient_Zlybp

Rewelacyjnie!

niezalogowany-uzytkownik

Kostrzyn

Żniwna 5

9. NETTO

Supermarkety

Dodaj opinię
Rewelacyjnie.

niezalogowany-uzytkownik

Tak sobie.

niezalogowany-uzytkownik

Rewelacyjnie.

niezalogowany-uzytkownik

Odbyłam bardzo przyjemne zakupy w markecie Intermarche w Galerii Posada. W sklepie pozytywnie zaskoczyła mnie czystość. Na półkach oraz podłodze nie dostrzegłam żadnych brudów. Produkty były odpowiednio poukładane na regałach, ceny odpowiednio pod nimi umieszczone, gwarantując przejrzystość i wygodę dla kupującego. Odejmuję jednak jedną gwiazdkę, gdyż nieco zraził mnie dział z owocami i warzywami. Wystawiono nieświeże okazy owoców i warzyw, niektóre z nich były niepokojąco miękkie w dotyku, dostrzegłam na nich także pleśń. Obsługa jednak sama w sobie bardzo przyjazna. Po zapytaniu Pani wykładającej towar, gdzie znajdę szukany przez siebie produkt, zostałam zaprowadzona pod odpowiednie stanowisko. Pani kasjerka również wykazała się empatią. Po podejściu do kasy przywitała się ze mną uprzejmym "dzień dobry", a po dokonaniu zakupów pożegnała słowami "Życzę miłego dnia i zapraszamy ponownie na zakupy". Podsumowując dokonałam zadowalających zakupów, ekspedientki były miłe i z pewnością powrócę jeszcze do owego supermarketu.

Klient_kOd7

Obsługa miła i służy pomocą gdy tego potrzeba. Duży wybór asortymentu.

Klient_Qsa

14. Mila

Supermarkety

Dodaj opinię
Za każdym razem, kiedy jestem w sklepie tworzy się kolejka do kas. Praktycznie żadnej inicjatywy ze strony personelu, aby otworzyć dodatkową kasę. Dopiero gdy któryś z klientów poprosi o otwarcie kolejnej kasy jest jakaś reakcja...

Klient_y1cB

Łosice

Piłsudskiego14

Rankingi Jakości Obsługi


Fitness, Siłownie

Pracujemy nad letnią sylwetką! Sprawdź ranking TOP 5 siłowni

Czytaj więcej

Perfumerie, drogerie

RANKING! Sprawdź TOP10 drogerii i perfumerii

Czytaj więcej

Strefa Gwiazd Jakości Obsługi