Fielmann

(3.52)

Dodaj opinię

Firma należy do grona TOP10 firm w branży.

Firma nie korzysta z możliwości odpowiadania swoim klientom.

Firma nie jest aktywnym uczestnikiem Polskiego Programu Jakości Obsługi.

Opinie (192 z 287)

Bardzo miła i...
Bardzo miła i profesionalna obsługa. Okulary kupuję od 10 lat. Po raz pierwszy zostałam w ten sposób obsłużona . Pani dobrze pomogła dobrać oprawki, dokonała pomiarów zgodnie z zaleceniami na recepcie . W każdej chwili można podejść i poprosić o regulację. Jestem mega zadowolona. Wrócę tam na 100 %

Klient_5HrD3

05.02.2023

Placówka

Nie zgadzam się (0)
Niestety nie mam...
Niestety nie mam najlepszej opinii o tej firmie. Ode mnie jedynka.

zarejestrowany-uzytkownik

04.01.2023

Inna forma kontaktu

Nie zgadzam się (0)
Jest całkiem nieźle,...
Jest całkiem nieźle, chociaż oczywiście zawsze można coś poprawić :)

zarejestrowany-uzytkownik

04.01.2023

Inna forma kontaktu

Nie zgadzam się (0)
Bardzo dobra firma,...
Bardzo dobra firma, często korzystam. Polecam!

Nela_7

04.01.2023

Inna forma kontaktu

Nie zgadzam się (0)
Miło, że są...
Miło, że są jeszcze firmy, dla których mottem przewodnim jest stwierdzenie „klient nasz pan”.

Marta_86pl

04.01.2023

Inna forma kontaktu

Nie zgadzam się (0)
Najlepsi! Tylko tutaj...
Najlepsi! Tylko tutaj mam wszystko czego potrzebuję! Polecam!

Klient_7JjN

04.01.2023

Inna forma kontaktu

Nie zgadzam się (0)
Są lepsze firmy...
Są lepsze firmy na rynku.

Agnieszka_3272

04.01.2023

Inna forma kontaktu

Nie zgadzam się (0)
Rewelacja! Polecam!
Rewelacja! Polecam!

zarejestrowany-uzytkownik

04.01.2023

Inna forma kontaktu

Nie zgadzam się (0)
Rewelacja! Polecam!
Rewelacja! Polecam!

Marzena

04.01.2023

Inna forma kontaktu

Nie zgadzam się (0)
Co raz słabiej....
Co raz słabiej. Usługi i produkty co raz droższe. Obsługa mniej zwraca uwagę na klienta, bardziej na jego portfel.

Klientka_wro

03.01.2023

Inna forma kontaktu

Nie zgadzam się (0)
Świetne ceny i...
Świetne ceny i dobre wykonanie okularów

zarejestrowany-uzytkownik

03.01.2023

Inna forma kontaktu

Nie zgadzam się (0)
Uwaga uwaga, na...
Uwaga uwaga, na badanie wzroku w celu zamówienia okularów NIE MOŻNA umówić się bezpośrednio w salonie. Obsługa twierdzi, że nie pozwala na to firma. Trzeba umawiać się samemu online, ale jak się nie ma polskiego nr tel nie da się. Żeby się mnie pozbyć obsługa wprowadziła w błąd, że mogę przyjść też zrobić badanie bez umawiania się. Gdy tak zrobiłam, oświadczono mi w ten dzień, że jest tyle osób, że muszę czekać ok. 2 godziny. Jaki normalny biznes nie zezwala na umawianie wizyt bezpośrednio w swojej placówce?! Stracone pół dnia wolnego wzięte z pracy, koszt dojazdu do salonu tylko po to żeby pocałować klamkę. W sumie cieszę się, że zrobiłam okulary gdzie indziej, czytając negatywne opinie na tym forum. Wyszło na lepsze, a oni mam nadzieję zbankrutują w przyszłości.

Klient_nNlsH

22.11.2022

Placówka

Nie zgadzam się (0)
Chciałem umówić się...
Chciałem umówić się na badanie wzroku u optyka Fielmann Bonarka Kraków najwcześniej jak to możliwe ze względu na godziny mojej pracy zawodowej. Godzina 10.00 była zajęta i Pani zaproponowała mi 11.00 . Trochę późno ale od razu mnie poinformowano, iż mogę przyjść pół godziny wcześniej, gdyż co prawda umawiają co godzinę ale badanie trwa około pół godziny więc przyjmą mnie wcześniej. Super. Jakie jednak było moje zdumienie w dniu wizyty, gdy się okazało, że muszę czekać bo przyszła osoba umówiona na 10.30. Gratuluję kompetencji pracowników!

Niezweryfikowany Klient_wudN

27.04.2022

Kontakt online

Nie zgadzam się (1)
Najlepszy salon optyczny...
Najlepszy salon optyczny z jakiego usług do tej pory korzystałem - szanuje swoich klientów.

zarejestrowany-uzytkownik

12.04.2022

Inna forma kontaktu

Nie zgadzam się (0)
20.02 - ZAMÓWIONE...
20.02 - ZAMÓWIONE SOCZEWKI - 1-2 dni robocze dostawa. Mamy 04.03. a soczewek jak nie było tak nie ma. Na infolinię nie da się dodzwonić. NIE KUPUJCIE TAM. (opinia zmoderowana a uwagi na treść)

Niezweryfikowany Klient_kqKs

04.03.2022

Kontakt online

Nie zgadzam się (0)
Towar miał zostać...
Towar miał zostać wysłany w ciągu 5-6 dni roboczych. Minęło już 12. Podczas kontaktu telefonicznego otrzymuję informację, że produkt "dzisiaj na pewno zostanie wysłany" Taka sytuację miała miejsce już 4x! Przesyłki nadal brak a dodzwonienie się na infolinie graniczy z cudem. Sugeruję, aby centrala w Niemczech przyjrzała się "profesjonalnej obsłudze" w polskim wydaniu. NIE POLECAM!!!!

Niezweryfikowany Klient_fVNv

24.02.2022

Kontakt online

Nie zgadzam się (0)
Zamówienie złożone 15...
Zamówienie złożone 15 grudnia przez stronę internetową, po 5 dniach roboczych (czyli dłużej, niż podany na stronie czas wysyłki soczewek) zamówienie zastało wysłane. Okres przedświąteczny, więc OK - czekam cierpliwie. W Inpost moja paczka cały czas widnieje jako niewysłana. 27 grudnia kontaktuję się przez formularz - brak odpowiedzi. 28 grudnia dzwonię do firmy i przez godzinę!!! czekam w kolejce na linii - nikt nie odbiera. 29 grudnia w odpowiedzi na kolejnego maila dostaje informacje, że prawdopodobnie nawaliła firma kurierska. W kolejnych mailach, zamiast poinformować mnie, kiedy paczka dotrze i przeprosić za spore niedogodności - dostaje opryskliwe riposty na tematy, które w ogóle nie są istotne. Ostatecznie zamówienie dotarło do mnie 3 stycznia dodatkowo dostałam maila, że paczka już jest w drodze i mogę ewentualnie odmówić jej przyjęcia, ale na anulowanie zamówienia jest za późno. Tyle. Żadnych wyjaśnień lub przeprosin. Polecam popracować nad logistyką i koniecznie doszkolić zespół obsługi klienta.

Niezweryfikowany Klient_ePhe

11.01.2022

Kontakt online

Nie zgadzam się (0)
Zamówiłem na stronie...
Zamówiłem na stronie Fielmann soczewki 16 grudnia 2021, zamówienie miało zostać zrealizowane w ciągu 1-2 dni roboczych, niestety nie zostało. Uznałem że to wina sezonu świątecznego i zaczekałem do końca świąt. Niestety nadal mi ich nie wysłano, na infolinii nie ma nikogo, raz ktoś odebrał aby się od razu rozłączyć. Po kontakcie firma uznała że to wina niezaznaczenia paczkomatu (nie muszę chyba mówić że aby zamówienie przeszło dalej trzeba go zaznaczyć). Pani na mailu postanowiła się zająć sprawą, stworzyła numer przesyłki, ale jej nie wysłała. Dopiero 5 stycznia 2022 po kolejnej interwencji Pani postanowiła mi je wysłać. Nie polecam tej strony tak samo jak obsługi, która nie raczyła mi pomóc, a nawet jak widać utrudniała.

Niezweryfikowany Klient_cGm6

06.01.2022

Kontakt online

Nie zgadzam się (1)
Kpiny z klientami...
Kpiny z klientami i arogancja kierownika oddziału. Opis porażki: Zamówiłem okulary z początkiem listopada br. Na badanie wzroku trzeba było czekać, miałem pecha. Po badaniu bardzo uprzejma i kompetentną Pani pomogła mi dobrać szkła. Nie mieli oprawek które by mi odpowiadały, więc wziąłem całe okulary przeciwsłoneczne. Po kilkunastu dniach oczekiwania odebrałem okulary. Szkła były wadliwe. Nie działała funkcja fotochromów. Przy wyjeździe samochodem z galerii zostałem przez to oślepiony słońcem i cudem uniknąłem zderzenia. Reklamowałem. 8 grudnia zostałem wezwany do salonu i poinformowany ze są już nowe dobre szkła. Czekałem specjalnie na ich wymianę, kiedy to poinformowano mnie że szkieł nie da się założyć, bo są za małe Odszedłem z kwitkiem kolejny raz. Poinformowałem kierownika oddziału o skandalicznej sytuacji - obiecał zbadać sprawę i oddzwonić. Nie oddzwonił. Po Bożym Narodzeniu dostałem list z Fielmanna.. Myślałem naiwnie że to wyjaśnienie skandalicznego traktowania przez firmę mojego zamówienia. A skąd. Pan kierownika przesyłał mi ankietę z pytaniem czy jestem zadowolony z okularów. Tych na które czekałem od początku listopada, a których nie dostałem do tego dnia. No to wypełniłem ankietę i wysłałem do działu obsługi klienta Fielmanna. Opinie miażdżąca odnośnie ich usługi. Pracownice doradzającą pochwaliłem zgodnie z prawdą. Jeszcze tego samego dnia zadzwonił do mnie kierownik, ten sam który obiecywał zadzwonić z początkiem miesiąca. Miał pretensje za złą opinię ich usługi i mówił, że dzwonił do mnie 2 tygodnie temu, a nie dzwonił. Sprawdzam wszystkie rozmowy nieodebrane. Z Fielmanna nie było żadnej. Kierownik mówił, że moja historia jest nieprawdziwa i zna jej inna wersję. Spytany jaka to wersja nie potrafił odpowiedzieć. Twierdził, że trzecie tym razem dobra szkła do moich okularów czekają na odbiór od 2 tygodni, a ja ich nie odbieram. Tylko że, nawet jeśli to w ogóle prawda? to nie raczyli mnie o tym poinformować! W międzyczasie zachorowałem na covid i zapalenie płuc. Więc odbierać okulary pojechała dzisiaj moja żona. Odebrała. Nie wiem czy są dobre bo nie miałem okazji sprawdzić funkcji przyciemniania. Oczywiście ani kierownik w aroganckim tonie przez telefon, ani nikt z personelu nie przeprosił za taką denna realizację zamówienia. Przez telefon kierownik powtarzał za to 5 razy, że jak mi się nie podoba, to mi zwrócą pieniądze. Po 2 miesiącach czekania i trzymania moich pieniędzy zostałbym bez okularów. Mój czas, nerwy nie mają dla Filmanna żadnego znaczenia. Szczyty niekompetencji, braku profesjonalizmu i arogancja kierownika oddziału. Z takim aroganctwem jak w Filmannie spotkałem się ostatnio za komuny. Szkła z okularów przeciwsłonecznych które są moja własnością - zabrali mi i nie wiedzą gdzie one są. Mają szukać. Dno. Chcecie marnować czas, nerwy i narażać się na arogancje niekompetentnych pracowników- idźcie do Fielmanna. Macie to jak w banku.

Niezweryfikowany Klient_XfDt

29.12.2021

Placówka

Kraków, Kamieńskiego 11

Nie zgadzam się (0)
super salon, sprawna obsługa,...
super salon, sprawna obsługa, miłe Panie i najważniejsze ..? dobre okulary :-)

Niezweryfikowany Klient_QWqK

16.12.2021

Placówka

Poznań, al. Solidarności 47

Nie zgadzam się (0)

Fielmann

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Poinformuj nas i przejmij zarządzenie wizytówką tej firmy.

Firma nie jest uczestnikiem
Polskiego Programu
Jakości Obsługi
Zobacz więcej

Czy te firmy wypadają lepiej niż Fielmann?

Zgadzasz się z ostatnią opinią na temat firmy?

Bardzo miła i...
Bardzo miła i profesionalna obsługa. Okulary kupuję od 10 lat. Po raz pierwszy zostałam w ten sposób obsłużona . Pani dobrze pomogła dobrać oprawki, dokonała pomiarów zgodnie z zaleceniami na recepcie . W każdej chwili można podejść i poprosić o regulację. Jestem mega zadowolona. Wrócę tam na 100 %