Latarnia morska Kołobrzeg

(3.75)

Dodaj opinię

Firma nie otrzymała jeszcze żadnego certyfikatu jakości obsługi.

Firma nie korzysta z możliwości odpowiadania swoim klientom.

Firma nie jest aktywnym uczestnikiem Polskiego Programu Jakości Obsługi.

Opinie (4 z 5)

Obsługa zagubiła się...
Obsługa zagubiła się w latach 80 i tam tkwi do dziś , pan nieuprzejmy i wulgarny. Latarnia nic ciekawego pozostaje w tyle za innymi w okolicy.

Leszek1974

18.03.2023

Placówka

Nie zgadzam się (0)
Latarnia Morska w...
Latarnia Morska w Kołobrzegu nie należy do najwyższych na wybrzeżu, jedynie 26 m od podstawy, a jej światło rozpościera się do 16 mil morskich, dzięki obrotowemu aparatowi, umieszczonemu na szczycie. Jest to obiekt udostępniony, także do zwiedzania dla turystów, dlatego, spędzając urlop w okolicy, musieliśmy tutaj być. Na wieżę prowadzą schody, najpierw kręte, wąziutki, kamienne, potem obszerne, zrobione ze stalowej konstrukcji. Na szczycie wieży można popatrzeć na panoramę pobliskiego portu, morza, plaży i części miasta, obserwować wpływające i wypływające statki turystyczne, oferujące rejsy po Bałtyku, pozdrowić turystów, a krzyczące mewy i powiew wiatru, dodają swoistego, morskiego uroku. Widok ten można uatrakcyjnić dzięki zamieszczonej na wieży lornecie, która przybliży wybrane zakątki, po wrzuceniu monety. Delektowanie się widokiem z góry na port, morze i część miasta, jest tym, czego trzeba doświadczyć samemu, dlatego, będąc w okolicy, warto ”zaliczyć”, m.in. tę atrakcję. Latarnię otacza murowana fortyfikacja, są tu zamieszczone tablice pamiątkowe, honorujące pamięć tych, którzy zginęli na morzu. Ważne miejsce zajmuje tablica, umieszczona w hołdzie walczącym z okupantem hitlerowskim. Przy latarni znajduje się pomnik komandora Mieszkowskiego, kapitana portu i dowódcy Floty Marynarki Wojennej, w czasie wojny polsko bolszewickiej. Wstęp do latarni, to jedyne 6 zł, które obejmuje, także małe muzeum minerałów z ekspozycjami dawnych urządzeń nawigacji (po drodze na wieżę). Można tu kupić pamiątki, obejrzeć makiety latarni morskich. Nieliczna obsługa to miły sprzedawca biletów, który zapraszał z uśmiechem na wieżę (13 VIII) i grzeczne osoby obsługujące stanowiska handlowe. Swój początek, latarnia datuje na 1666 rok, a liczne ryciny, umieszczone na ścianach wzdłuż schodów, ukazują kształtujące się zmiany wizualne latarni, na przestrzeni wieków. Tablice informacyjne dostarczają wiedzy historycznej, jest też obowiązujący regulamin. Polecam ten obiekt, warto poświęcić mu trochę czasu, przy okazji pobytu w Kołobrzegu lub okolicy, mi się podobało.

DORA_1

26.08.2015

Placówka

Kołobrzeg, Morska

Nie zgadzam się (0)
Latarnia morska w...
Latarnia morska w Kołobrzegu jest tak piękna, że od razu chce się do niej zaglądnąć, wejść do środka, powpinać po schodach i wejść na sam szczyt, by delektować się widokami z góry!Z ciekawostek : latarnia jest obtoczona, nie tylko licznymi kramami z pamiątkami, ale również murowaną fortyfikacją, która tylko dodaje uroku temu miejscu, zatem jak mamy czas warto się tu wybrać!

zarejestrowany-uzytkownik

07.11.2012

Placówka

Kołobrzeg, Morska

Nie zgadzam się (0)
Będąc nad morzem...
Będąc nad morzem nie mogłam odpuścić wizyty na latarni morskiej. Ta w Kołobrzegu była najbliżej, więc dlatego skierowałam tam swe kroki. Zanim dostałam się do środka musiałam odstać trochę w dość długiej kolejce do kasy. Bilet wstępu kosztował 4 zł, czyli nie tak wcale dużo. Pani prowadząca obsługę była bardzo miła i bardzo cierpliwa wobec wszystkich turystów, ale też dość sprawnie prowadziła obsługę. Wnętrze latarni morskiej było zadbane i jak najbardziej dostosowane do wizyt turystów. Znajdowały się tam wystawy kamieni i różnych muszli, ale też oczywiście sklep z pamiątkami. Nie spodobał mi się tylko wygląd schodów, a dokładnie ich wykonanie. Przy patrzeniu w dół doznawałam uczucia ogromnego strachu, ale i tak weszłam na samą górę. A widok był naprawdę piękny i zapierający dech w piersiach.

Poziomka

23.08.2012

Placówka

Kołobrzeg, Morska

Nie zgadzam się (0)

Latarnia morska Kołobrzeg

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Poinformuj nas i przejmij zarządzenie wizytówką tej firmy.

Firma nie jest uczestnikiem
Polskiego Programu
Jakości Obsługi
Zobacz więcej

Czy te firmy wypadają lepiej niż Latarnia morska Kołobrzeg?

Zgadzasz się z ostatnią opinią na temat firmy?

Obsługa zagubiła się...
Obsługa zagubiła się w latach 80 i tam tkwi do dziś , pan nieuprzejmy i wulgarny. Latarnia nic ciekawego pozostaje w tyle za innymi w okolicy.