Sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Częstochowie

(4.95)

Dodaj opinię

Firma nie otrzymała jeszcze żadnego certyfikatu jakości obsługi.

Firma nie korzysta z możliwości odpowiadania swoim klientom.

Firma nie jest aktywnym uczestnikiem Polskiego Programu Jakości Obsługi.

Opinie (10 z 14)

Bardzo ładny kościół
Bardzo ładny kościół

Niutektakmimow

14.02.2024

Placówka

Częstochowa, Jasna Góra

Nie zgadzam się (0)
W tym roku,...
W tym roku, podobnie jak, dokładnie rok temu, też 27 XII, byliśmy na Jasnej Górze. W ciszy i zadumie podziwialiśmy, m.in. bogactwo i okazałość Bazyliki, duchowe dostojeństwo Kaplicy MB, salę rycerską, gdzie pozytywne wrażenie wzbudziły gobeliny, honorujące wizyty św. Jana Pawła II, po Sanktuariach Maryjnych na świecie. Ich wykonanie jest bardzo realistyczne, łącznie 17 sztuk jest zawieszonych wzdłuż Sali, po obu stronach. Tradycyjnie, dla tego grudniowego czasu, w wieczerniku była wystawa konkursowych choinek, udekorowanych zdobieniami wedle pomysłów dzieci z różnych placówek, gdzie, z przyjemnością zagłosowałam na jedną z nich. Tuż obok zorganizowano Szopkę Bożonarodzeniowa, której zwiedzenie wymagało odstania w długiej kolejce, ale wielu przybyłych chciało ją zobaczyć. Oznaczony kierunek zwiedzania był dobrą formą organizacyjną i każdy mógł swobodnie obejść cały, dość spory teren wypełniony figurkami i żywymi zwierzętami w zagrodach. To takie połączenie współczesności z czasem narodzin Jezusa. Obsługa tego miejsca, stanowiły osoby czuwające na ładem i porządkiem, nieingerujące w indywidualne zwiedzanie, ale chętnie udzielały odpowiedzi, gdy były pytane. Tegoroczna zima jest bardzo łaskawa, a pogoda, tego dnia była bardzo sprzyjająca, więc nie tylko szopka na wolnym powietrzu, ale także spacer po wałach, były prawdziwie przyjemnym doznaniem.

DORA_1

28.12.2015

Placówka

Częstochowa, Jasna Góra

Nie zgadzam się (0)
Tuż po świętach,...
Tuż po świętach, 27 grudnia wybraliśmy się na Jasną Górę, taka mała wycieczka rodzinna. Podziwiliśmy piękno i okazałość Bazyliki, dostojność Kaplicy MB, zwiedziliśmy kilka zakątków. Wieczernik witał doroczną, w tym okresie, wystawą/konkursem choinek, wykonanych wg własnych pomysłów i inspiracji, przez dzieci szkół i przedszkoli. Co roku podziwiam pomysłowość ozdób i wykorzystanie przeróżnych materiałów. Można było oddać głos, wypełniając karteczkę z nr choinki, co uczyniliśmy. W ogrodach przy-klasztornych, jak co roku, zorganizowano szopkę z wykorzystaniem żywych zwierzątek – osiołek, kucyki, lamy, kozy, lisy, pawie, kuropatwy, indyki i inne. Jest też stajenka Betlejemska z postaciami oraz sztuczne okazy niektórych zwierząt, np. duże słonie, żubr, owieczki i inne. Były tłumu zainteresowanych osób, ale organizacja przewidziała to – strzałki kierunkowe wyznaczały trasę zwiedzania, dzięki czemu odbywało się to sprawnie, bez przepychania i zbędnego tłoku. Całość przygotowana w otoczeniu oświetlonych choinek i ozdób. Zwiedzanie jest bezpłatne, ale wolne datki były mile widziane, w zamian otrzymywało się pamiątkowy bilet. Mimo wszystko uważam, że tegoroczna szopka jest, jakby mniej okazała, co nie oznacza nic ujemnego, aczkolwiek brakło mi tu kilku, jakby drobiazgów, może dodatkowych zdobień, a może jeszcze czegoś innego, a może zwyczajnie, z każdą kolejną szopkę oczekuję czegoś więcej, bliżej nieokreślonego. Sam pobyt w sanktuarium jest dla mnie swoistym przeżyciem, zwłaszcza kaplica NMP czy Bazylika. Tego dnia pogoda nie sprzyjała spacerom po wałach i błoniach, ale wnętrza sanktuarium tez dają wiele możliwości zwiedzania. Z racji na czas świąt, pomieszczenia były zdobione licznymi choinkami, które znajdowały się także po obu stronach brukowanej alei, prowadzącej do Sanktuarium, oświetlone diodowymi wężami. Tu zawsze są dekoracje stosowne do aktualnego czasu.

DORA_1

28.12.2014

Placówka

Częstochowa, Jasna Góra

Nie zgadzam się (0)
Klasztor Jasnogórski i...
Klasztor Jasnogórski i jego otoczenie, są bardzo przyjemnym, trochę ponadczasowym miejscem, które odwiedzamy minimum raz w roku. W tym roku, był to nie pierwszy wyjazd do tego miejsca, mającego swoje ważne miejsce w historii narodu. Byliśmy tutaj 12 września, podziwialiśmy m.in. piękno, przepych i dostojność Bazyliki (kolorowe marmury, złocienia, ołtarze, malowidła etc). W kaplicy MB trafiliśmy na odbywającą się mszę i odsłonięty Cudowny Obraz. Liczne zbiory historyczne, zgromadzone w specjalnych salach (np. Bastion Rocha), budzą szacunek dla minionych epok i wydarzeń, a spacer na wałach, wprawia w swoisty relaks i zadumę, powodowaną m.in. okazałymi stacjami Drogi Krzyżowej czy pomnikiem JP II. Dzień powszedni daje bardzo dużo swobody, jest znacznie mniej odwiedzających to miejsce, jednak nie ma ograniczeń w obsłudze. Można tu zamówić msze intencyjne, aczkolwiek terminy są dość odległe, jest Informacja Turystyczna, są pracownicy (większość to siostry zakonne i zakonnicy), przychylni na zapytania. Nie ma stałych, z góry narzuconych opłat, są wystawione liczne skarbonki z informacjami o przeznaczeniu zebranych kwot, wszystko jest na utrzymanie i renowację sanktuarium. Widok na miasto z wieży jest przepiękny, trzeba tylko pokonać ogromną ilość stopni, ale warto. Tereny przy sanktuarium są bardzo estetycznie utrzymane, fantazyjnie przycięte żywopłoty, krotko przystrzyżona trawa. Od strony błoni, u wejścia stoi pomnik Kard. St. Wyszyńskiego, prymasa 1000-lecia, nieopodal znajduje się dar ufundowany przez Pocztę Polską – kolubryna/armata. Aleja do sanktuarium, od ulicy kard. Wyszyńskiego jest deptakiem, którego boki zdobią zawieszone liczne sztandary, a część pokryw dla studzienek kanalizacyjnych to dary od różnych miast i organizacji, pochodzące z różnych okresów. Choć przez to miejsce ”przewijają” się rzesze pielgrzymów, utrzymane jest ono w porządku, można było dostrzec pracownika, który dyskretnie wypatrywał i uprzątał, akurat wtedy, spadające, pożółkłe liście. Jasna Góra to jedyne miejsce w Polsce, do którego co jakiś czas wracamy. Jest coś "magicznego", nienamacalnego, trudnego do określenia w sposób jednoznaczny.

DORA_1

14.09.2014

Placówka

Częstochowa, Jasna Góra

Nie zgadzam się (0)
W ostatnim dniu...
W ostatnim dniu tzw. długiego weekendu (4 V), odwiedziliśmy klasztor Jasnogórski. To takie magiczne miejsce w kraju, które napawa mnie szacunkiem do codzienności, pozwala na chwilę zadumy i daje swoistą ”siłę” na przyszłość. Kaplica NMP, Bazylika, Muzeum 600-lecia, Bastion św. Rocha, Skarbiec, wały jasnogórskie ze stacjami Drogi Krzyżowej i inne miejsca, które warto zobaczyć, z którymi warto nawet na krótko po-obcować. Byliśmy tu już nie raz i pewnie znów za jakiś czas powrócimy. Odnowione kaplice lśnią dostojeństwem i bogactwem, w trakcie tworzenia jest sala pamięci JP II. Można tu zamówić msze intencyjne, można skorzystać z poświęcenia zakupionych pamiątek, jest higieniczne zaplecze sanitarne z wolnymi datkami, w tym samym tonie rozległy parking, a pracownicy z którymi mieliśmy styczność wykazywali postawę uczynności i przychylności. Fajnie, że tego dnia nie było osób, żerujących na uczuciach religijnych i naciągających przyjezdnych na zakup pamiątek, przynajmniej nie widzieliśmy ich tym razem.

DORA_1

10.05.2014

Placówka

Częstochowa, Jasna Góra

Nie zgadzam się (0)
Jasna Góra to...
Jasna Góra to historyczne miejsce, będące zespołem klasztornym i sanktuarium kultu religijnego jednocześnie. Jest miejscem, które odwiedzamy co jakiś czas, można tu nie tylko podziwiać przepych i dostojeństwo ale także odprężyć się spacerując po wałach, podziwiać panoramę okolicy z wieży, zamówić intencje mszalne i także zwyczajnie, miło spędzić czas zwiedzając miejsca historyczne (skarbiec, muzeum 600-lecia, sala rycerska i inne), zrobić zakupy pamiątkowe. Byliśmy tu rodzinnie w dniu 30 listopada i był to udany dzień. Polecam innym, miejsce warte odwiedzenia i powrotu za jakiś czas. Jest informacja turystyczna gdzie także można uzyskać potrzebną wiedzę, zagadnięta siostra zakonna czy zakonnik też chętnie służą pomocą.

DORA_1

05.12.2013

Placówka

Częstochowa, Jasna Góra

Nie zgadzam się (0)
Wspaniale zorganizowane obchody...
Wspaniale zorganizowane obchody Ogólnopolskich Dożynek 2013 na Jasnej Górze w dniu 1 IX zasługują na kilka słów pochwały i uznania. Licznie przybyłych rolników z przecudownymi wieńcami błogosławiono w czasie mszy na błoniach, na tle przystrojonego ołtarza, obecny był także prezydent RP. Słowa podzięki za plony, otuchy i nadziei na przyszłość brzmiały dostojnie i wzniośle, napełniając serca radością. Liczne miejsca siedzące nie wystarczały ale nikomu to nie wadziło. Cieszę się, że wzięłam udział w tych obchodach, zrobiłam sporo pamiątkowych zdjęć.

DORA_1

09.09.2013

Placówka

Częstochowa, Jasna Góra

Nie zgadzam się (0)
Okazała budowla klasztoru...
Okazała budowla klasztoru Jasnej Góry jest mistycznym miejscem, gdzie 1-2 razy w roku bywamy i 17 VIII znów zrobiliśmy sobie wycieczkę. Przepiękna Bazylika, Wieczernik, Wieża, Kaplice; wszystko utrzymane w dostojeństwie i powadze miejsca. Można zamówić msze intencyjne, kupić pamiątki, zwiedzić muzea, uzupełnić wiedzę historyczną, pospacerować po wałach, odpocząć, natchnąć się spokojem i urokiem miejsca. W każdej chwili zwrócić się do pracowników ochrony czy zakonnika, chętnie pomogą, jest też punkt informacyjny. Nikt tu nie zbiera opłat, datki są wolne do wystawionych skrzyń/skarbonek.

DORA_1

24.08.2013

Placówka

Częstochowa, Jasna Góra

Nie zgadzam się (0)
Sanktuarium Najświętszej Marii...
Sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Częstochowie to popularna Jasna Góra. Co jakiś czas przyjeżdżamy tutaj z rodziną. To miejsce, nie tylko historyczne ale także mające ogromne znaczenie duchowe. Czas spędzony tutaj to coś w rodzaju natchnienia i ukojenia duszy oraz powrót do historii poprzez obejrzenie zbiorów i pamiątek zgromadzonych m.in. w Skarbcu, Sali Rycerskiej czy Muzeum Jubileuszu 600 lecia. Można pospacerować po Wałach Jasnogórskich, nawet odbyć drogę krzyżową (dla wiernych) przy 14 stacjach odlanych w brązie figur, oczyścić duszę w Spowiednicy, zakupić pamiątki, zamówić mszę intencyjną, poświęcić wota itd. każda wizyta to wzbogacenie wiedzy historycznej, podziwianie zbiorów i przyjemnie spędzony czas. W każdej chwili można zasięgnąć informacji w punkcie, gdzie każdy uzyska oczekiwaną wiedzę. Gospodarze tego miejsca to osoby duchowne, które nie ignorują przybywających i służą pomocą. Część Sanktuarium jest w stanie remontu i renowacji, nie utrudniających przebywania. Są staranne osłony i zabezpieczenia, które chronią przed kurzem i pyłem czy ewentualnymi zagrożeniami remontowymi. Tabliczki informują o miejscach dostępnych dla przybywających.

DORA_1

23.08.2012

Placówka

Częstochowa, Jasna Góra

Nie zgadzam się (0)
Sanktuarium Najświętszej Marii...
Sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Częstochowie zwane Jasną Górą to miejsce, które odwiedzam razem z rodziną każdego roku. Jest to stolica duchowa naszego kraju, położone na wzgórzu o tej samej nazwie. Mnie osobiście napawa to miejsce pewnego rodzaju niewytłumaczalną energią i wiarą w przyszłość. Szczególnym dla mnie miejscem jest tutaj Kaplica Matki Bożej - serce Jasnej Góry, miejsce modlitwy, sakramentu pojednania i duchowych przeżyć. Cudowny obraz Matki Bożej jest umieszczony w prezbiterium oddzielonym kratą od nawy głównej, która była w czasie naszej obecności otwarta i obraz był odsłonięty. Przyozdobiony kwiatami ołtarz, lśniąca szata Matki Bożej, zapalone świece i oświetlenie nadawały szczególny ton dostojeństwa tego miejsca. Samo sanktuarium to nie tylko przeżycia duchowe ale także przyjemnie miejsce spędzenia wolnego czasu w którym można zwiedzić m.in. muzeum 600 – lecia, Skarbiec, Salę rycerską, Bazylikę, wejść na wieże i popatrzeć na panoramę Częstochowy, przejść się po wałach otaczających Sanktuarium gdzie znajdują się rzeźby – stacje Drogi Krzyżowej. Zmęczeni i zgłodniali zwiedzający mogą posilić się w Domu Pielgrzyma lub okolicznych punktach gastronomicznych. Gospodarze tego miejsca ojcowie Paulini, siostry zakonne i służby ochrony dbają o wygodę i komfort pobytu w tym miejscu. Na dziedzińcu znajduje się punkt informacyjny w którym można uzyskać wszelkie informacje związane z pobytem, bardzo przydatne szczególnie dla obcokrajowców, którzy tłumnie tutaj zawsze goszczą, jest też możliwość wynajęcia przewodnika, można zamówić mszę św. Za zmarłych członków rodziny, znajomych, przyjaciół etc. Wystawione są skarbonki na których widnieje informacja że datki przeznaczone zostaną na renowację Sanktuarium, która jest w trakcie realizacji o czym świadczą liczne rusztowania, zabezpieczone osłonami budowlanymi. Mimo trwających tu prac remontowych nie było widać oznak ich trwania – żadnych resztek materiałów budowlanych, wszystko starannie uprzątnięte. Do wejścia na plac Sanktuarium od ulicy ks. kard. Stefana Wyszyńskiego prowadzi szeroki brukowany trotuar, po obu stronach mur na którym zatknięte są flagi różnych państw, od strony pasażu Biskupa S. Barety szerokie podejście z pomnikiem bp. S. Wyszyńskiego. Lubię odwiedzać to miejsce co jakiś czas i jedyne co mnie tutaj tego dnia zasmuciło to fakt upolityczniania (na bramie widniały transparenty z napisami obraźliwymi dla władz państwowych), na to gospodarze tego miejsca nie powinni pozwalać.

DORA_1

08.05.2012

Placówka

Częstochowa, Jasna Góra

Nie zgadzam się (0)

Sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Częstochowie

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Poinformuj nas i przejmij zarządzenie wizytówką tej firmy.

Firma nie jest uczestnikiem
Polskiego Programu
Jakości Obsługi
Zobacz więcej

Czy te firmy wypadają lepiej niż Sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Częstochowie?

Zgadzasz się z ostatnią opinią na temat firmy?

Bardzo ładny kościół
Bardzo ładny kościół