Arboretum w Wojsławicach

( 5.00 )

Opinie (2)

Zwiedzający mogą na 62 hektarach podziwia wiele rodzajów

Zwiedzający mogą na 62 hektarach podziwia wiele rodzajów roślin. Arboretum jest placówką naukowo-dydaktyczną Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to doskonałe miejsce szczególnie dla osób kochających kwiaty, ale również dla tych, które aż tak nie przepadają za nimi. Park urzeka swoim pięknem. Jest to jedno z największych tego rodzajów arboretum w Polsce. Podróżując, można podziwiać wspaniałe okazy roślin, które nie są spotykane w naszym rejonie geograficznym. Wśród tych kwiatów można usiąść na ławeczce i odpocząć. Jest to dobre miejsce na wycieczkę dla małych dzieci, np. z przedszkola, ponieważ w parku znajduje się scena, na której można urządzić dzieciom zabawy, a także miejsce na grilla. Wspaniałe jest to, że za każdym razem, kiedy tam przyjedziemy, ciągle coś kwitnie i nigdy nie spotkamy się z brakiem kwiatów w pełni rozkwitu. Przed samym parkiem jest część bardziej skansenowa. Można pooglądać przedmioty i maszyny, którymi posługiwali się nasi dziadkowie w swoich gospodarstwach domowych. Na terenie parku znajduje się również restauracja, dzięki czemu można zjeść posiłek. Dostępne są ubikacje, które są bardzo czyste i zadbane. Na terenie parku odbywają się koncerty, prelekcje, itp. Niestety nie ma oznaczenia kierunku zwiedzania w taki sposób, żeby można było zwiedzić cały ogród. Obsługa jest bardzo dobra. Przede wszystkim cały ośrodek jest czysty i zadbany, a miejsce jest przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Obok parku znajduje się bardzo duży i bezpłatny parking dla pojazdów.

Wyprawę do tego ogrodu dendrologicznego uważam za bardzo

Wyprawę do tego ogrodu dendrologicznego uważam za bardzo udany „wypad” dający wiedzę i odpoczynek w zielonej scenerii natury z kwitnącymi o tej porze roku azaliami i innymi „dywanami” kwiatów. Ogród ten to Arboretum mieszczące się w okolicach Niemczy na obszarze chronionego krajobrazu Wzgórz Strzelińsko – Niemczańskich, przepiękny i osobliwy ogród botaniczny. Rosną tu okazy roślin z różnych stron świata, jest urządzeniami stacji meteorologicznej, można na chwilę usiąść na ławeczkach, które znajdują się wzdłuż alejek. Istnieje też możliwość pieczenia przyniesionych kiełbasek na naturalnym ognisku, które płonie w specjalnie przygotowanych dla turystów 2 paleniskach: jedno w tzw. kuźni z wystawą licznych starodawnych narzędzi kowalskich i w szałasie. Nad bezpieczeństwem tych ognisk czuwają pracownicy, grzeczni i przyjaźnie nastawieni do przybyłych. Wielu innych pracowników odpowiedzialnych a wygląd tego miejsca spotkać, dyskretnie zajmujących się swoimi obowiązkami. Polecam to miejsce każdemu, kto lubi przebywać na „łonie” natury, podziwiać ją i pogłębiać wiedzę. czas pobytu tutaj jest zależny od indywidualnej potrzeby w gozinach dostępu dla zwiedzających 8.00-20.00

Odwiedzałeś ostatnio Arboretum w Wojsławicach?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Beverly Hills Video

(3.25 )

Video World

(3.50 )

Miejski Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

(4.24 )

Poradnik jakości obsługi

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

RANKING Najlepiej oceniane cukiernie i piekarnie

Sprawdź ranking najlepszych cukierni. Poniższe firmy otrzymały najlepsze opine na portalu Jakości Obsługi.Do rankingu zakwalifikowały się tylko te firmy, które miały więcej niż 10 opinii.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem