Arboretum w Wojsławicach

( 5.00 )

Opinie (2)

Zwiedzający mogą na 62 hektarach podziwia wiele rodzajów

Zwiedzający mogą na 62 hektarach podziwia wiele rodzajów roślin. Arboretum jest placówką naukowo-dydaktyczną Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to doskonałe miejsce szczególnie dla osób kochających kwiaty, ale również dla tych, które aż tak nie przepadają za nimi. Park urzeka swoim pięknem. Jest to jedno z największych tego rodzajów arboretum w Polsce. Podróżując, można podziwiać wspaniałe okazy roślin, które nie są spotykane w naszym rejonie geograficznym. Wśród tych kwiatów można usiąść na ławeczce i odpocząć. Jest to dobre miejsce na wycieczkę dla małych dzieci, np. z przedszkola, ponieważ w parku znajduje się scena, na której można urządzić dzieciom zabawy, a także miejsce na grilla. Wspaniałe jest to, że za każdym razem, kiedy tam przyjedziemy, ciągle coś kwitnie i nigdy nie spotkamy się z brakiem kwiatów w pełni rozkwitu. Przed samym parkiem jest część bardziej skansenowa. Można pooglądać przedmioty i maszyny, którymi posługiwali się nasi dziadkowie w swoich gospodarstwach domowych. Na terenie parku znajduje się również restauracja, dzięki czemu można zjeść posiłek. Dostępne są ubikacje, które są bardzo czyste i zadbane. Na terenie parku odbywają się koncerty, prelekcje, itp. Niestety nie ma oznaczenia kierunku zwiedzania w taki sposób, żeby można było zwiedzić cały ogród. Obsługa jest bardzo dobra. Przede wszystkim cały ośrodek jest czysty i zadbany, a miejsce jest przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Obok parku znajduje się bardzo duży i bezpłatny parking dla pojazdów.

Wyprawę do tego ogrodu dendrologicznego uważam za bardzo

Wyprawę do tego ogrodu dendrologicznego uważam za bardzo udany „wypad” dający wiedzę i odpoczynek w zielonej scenerii natury z kwitnącymi o tej porze roku azaliami i innymi „dywanami” kwiatów. Ogród ten to Arboretum mieszczące się w okolicach Niemczy na obszarze chronionego krajobrazu Wzgórz Strzelińsko – Niemczańskich, przepiękny i osobliwy ogród botaniczny. Rosną tu okazy roślin z różnych stron świata, jest urządzeniami stacji meteorologicznej, można na chwilę usiąść na ławeczkach, które znajdują się wzdłuż alejek. Istnieje też możliwość pieczenia przyniesionych kiełbasek na naturalnym ognisku, które płonie w specjalnie przygotowanych dla turystów 2 paleniskach: jedno w tzw. kuźni z wystawą licznych starodawnych narzędzi kowalskich i w szałasie. Nad bezpieczeństwem tych ognisk czuwają pracownicy, grzeczni i przyjaźnie nastawieni do przybyłych. Wielu innych pracowników odpowiedzialnych a wygląd tego miejsca spotkać, dyskretnie zajmujących się swoimi obowiązkami. Polecam to miejsce każdemu, kto lubi przebywać na „łonie” natury, podziwiać ją i pogłębiać wiedzę. czas pobytu tutaj jest zależny od indywidualnej potrzeby w gozinach dostępu dla zwiedzających 8.00-20.00

Odwiedzałeś ostatnio Arboretum w Wojsławicach?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Beverly Hills Video

(3.25 )

Video World

(3.50 )

Miejski Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

(4.24 )

Poradnik jakości obsługi

Urządzaj bez nerwów czyli zestawienie najlepszych sklepów z artykułami dla domu!

 Wakacje to nie tylko czas urlopów, ale także remontów i zmian wystroju wnętrz naszych domów. Zanim wybierzemy się na zakupy warto sprawdzić, które firmy świadczą usługi na najwyższym poziomie oraz gdzie znajdziemy największy wybór produktów. Oto zestawienie najlepiej ocenianych sklepów z branży dom i ogród stworzony na podstawie opinii użytkowników portalu jakoscobslugi.pl. 

RANKING Najlepiej Oceniani Kurierzy!

Robiąc zakupy przez internet, dokonując zwrotów lub po prostu wysyłając paczkę w świat często zastanawiacie się, którą firmę kurierską wybrać. Z pomocą przychodzą inni konsumenci korzystający z usług tej branży. Przedstawiamy zestawienie najlepiej ocenionych firm kurierskich - sprawdź, która marka świadczy obsługę na najwyższym poziomie.Klienci korzystający z usług kurierów w swoich opiniach najczęściej zawracają uwagę na 3 aspekty obsługi: czas i organizacja obsługi, zachowanie pracowników oraz kontakt z infolinią lub kurierem. Mimo wysokich wskaźników ogólnej jakości obsługi, konsumenci nie mają powodów do zadowolenia. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej negatywnych opinii, w których głównie klienci narzekają na niedotrzymanie terminów doręczeń, nieuprzejme zachowanie kurierów i uszkodzenia paczek. Takie doświadczenia z kurierem InPost ma m.in. Klient_iki7:„Opinię wystawiam po drugiej już z rzędu nieprzyjemnej sytuacji z tą firmą. Pierwsza to paczka została zgnieciona, gdzie na opakowaniu widniała informacja o tym, że w środku znajdują się delikatne przedmioty. Druga to sytuacja z dziś gdzie sprawdzając status przesyłki, z zaskoczeniem odkryłam, że paczka w drodze do paczkomatu nagle została zwrócona do nadawcy. Konsultanci na infolinii są chyba tylko od tego, żeby informować o możliwości złożenia reklamacji. Nawet nie dowiedziałam się czemu paczka została zwrócona. Szkoda nerwów. Następnym razem dopłacę i wybiorę kuriera innej firmy.”Nieusatysfakcjonowany z obsługi firmy GLS jest również Klient_coc_5159, który w swojej opinii wspomina: „Kurier miał dostarczyć przesyłkę. Cały dzień byłam w domu i na niego czekałam. Po jakimś czasie dostałam sms-a, że paczka czeka na mnie w punkcie odbioru. Okazało się, że kurier nawet nie próbował znaleźć adresu. Po nieprzyjemniej dyskusji dostarczył mi ją następnego dnia.”W takim razie co według użytkowników zasługuje na pochwałę? Z pewnością kontakt telefoniczny przed dostarczeniem przesyłki oraz stosowanie przez kurierów środków ostrożności zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa, co można przeczytać w opinii użytkownika Remigiusz_2 oceniającego UPS:„(…)Już na drugi dzień po zamówieniu przesyłka była w drodze. Kolejnego dnia kurier zadzwonił do mnie, upewnić się czy będę w domu między 14:00 a 15:00. Poinstruował mnie, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną nie dostarczają przesyłek bezpośrednio "pod drzwi". Kurier zjawił się punktualnie i ponownie zadzwonił do mnie z prośbą o wyjście przed klatkę schodową. Czekał w bezpiecznej odległości na odbiór paczki a po upewnieniu się, że ja jestem adresatem podziękował za odbiór.(…).”Zgadzasz się z tym rankingiem czy może uważasz, że niektóre firmy powinny zamienić się miejscami? Dodaj opinie i oceń firmy kurierskie, z których usług korzystasz!Zobacz jak branża kurierska i pocztowa została oceniona w 2019 oraz jaki uzyskała poziom zadowolenia klientów! Raport z badania satysfakcji konsumentów z 2019 roku znajdziesz tutaj. 

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem