Park Staszica

( 5.00 )

Opinie (1)

Park Staszica to park miejski znajdujący się w dzielnicy

Park Staszica to park miejski znajdujący się w dzielnicy Podjasnogórskiej i należy do jednego z dwóch parków podjasnogórskich. Jego powierzchnia to 5, 74 ha na której znajdują się m.in. szalety, duży i kolorowy plac zabaw dla dzieci, zdroje wodne, stoły szachowe, wokół których niestety zauważyłam dziś sporo potłuczonego szkła i niedopałków po papierosach. W parku mieści się także Muzeum Etnograficzne, Pawilon Wystawowy Muzeum Częstochowskiego, Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, dawne Obserwatorium Astronomiczne, altana, oraz pomniki Staszica i Pułaskiego. Park jest świetnym miejscem do spacerów, czynny jest w godzinach 7-22. Na duży plus zasługuje fakt, że przy każdej ławce znajduje się kosz na śmieci, ale niestety zawsze znajdzie się ktoś kto i tak będzie miał do niego za daleko. Do parku nie można wchodzić z psami, ale dziś widziałam starszą panią z dużym psem na smyczy bez kagańca... W parku występuje bardzo bogata szata roślinna, o czym świadczą aż 32 rodzaje drzew. Ogólnie park jest bardzo zadbany i na bieżąco prowadzone są prace porządkowe typu koszenie traw i przycinanie, a także opróżnianie koszy na śmieci.

Odwiedzałeś ostatnio Park Staszica?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Firma Turystyczno-Handlowa REMUS

(1.50 )

Tatrzański Park Narodowy

(4.00 )

Rezerwat Archeologiczny "Kaliski Gród Piastów"

(4.50 )

Poradnik jakości obsługi

Siła! Moc! Energia! Czyli ranking TOP 8 siłowni

 Chcielibyście zacząć przygodę ze sportem, ale nie wiecie, który klub fitness wybrać? A może szukacie nowego miejsca, by złapać formę na lato? Sprawdźcie ranking TOP 8 siłowni na portalu jakoscobslugi.pl i ruszajcie na trening!

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem