Biblioteka Główna UWM w Olsztynie

( 4.02 )

Opinie (7)

Biblioteka UWM położona w samym centrum kampusu

Biblioteka UWM położona w samym centrum kampusu studenckiego ma wiele plusów. Jest w niej bardzo dużo sal i miejsc komputerowych oraz konferencyjnych, bezpłatne wi-fi, jest oraz tematycznie podzielone wypożyczalnie książek. Każdy wydział ma swój kolor, co bardzo ułatwia studentom znalezienie swoich zamówień. Bardzo sympatyczna obsługa, minusem jest mało egzemplarzy najbardziej znaczących podręczników oraz długi czas oczekiwania na zamówienie. Niestety nie raz w internetowym katalogu widnieje dostępność podręcznika, a na miejscu się okazuje, że albo on nie istnieje lub jest tylko do przejrzenia na miejscu.

jedynym musem jest lokal tej instytucji ale problem wynika

jedynym musem jest lokal tej instytucji ale problem wynika z tego ze biblioteka znajduja się w bardzo starym budynku.asortyment ksiazek bardzo spory jak na takie nie wielkie miasto.personel uprzejmy,zyczliwy a takze pomocny czytelnikom.reasumujac zmiana lokalu i bedzie cud miodł .ogolnie polecam biblioteke

Bardzo wysoki poziom obsługi przez panie bibliotekarki

Bardzo wysoki poziom obsługi przez panie bibliotekarki. Pracownice są miłe i uprzejme. Obsługa jest płynna i nawet kolejki (rzadko w bibliotekach spotykane) są szybko rozładowywane. Bardzo przydatny dla czytelników jest katalog on-line, który umożliwia zamówienie ksążek w domu i odebranie ich w bibliotece. System umożliwia również zarezerwowanie książki, która aktualnie jest niedostępna. Po zwróceniu takij pozycji przez innego czytelnika rezerwujący jest informowany o tym przez system.

Będąc na Uniwersytecie odwiedziłem Bibliotekę główną

Będąc na Uniwersytecie odwiedziłem Bibliotekę główną. Miłym zaskoczeniem był brak kolejki do szatni co się bardzo rzadko zdarza. Bez żadnej kolejki oddałem kurtkę i poszedłem schować plecak do szafki. Ponadto w Bibliotece jak zawsze czysto aż się świeci. W wypożyczalni było wolne miejsce do przeglądania i czytania książek i czasopism. Na każdym stoliku jest lampka biurkowa. Ochrona dokładnie wciąż i patrzy i kontroluje czy ktoś nie wchodzi z plecakiem lub w kurtce. Dzisiejsza wizyta w bibliotece była udana i szybka ze względu na brak kolejki do szatni.

Niejednokrotnie miałem przyjemność korzystać z nowej

Niejednokrotnie miałem przyjemność korzystać z nowej biblioteki uniwersyteckiej w Olsztynie. Ponieważ przygotowuję się do pisania pracy dyplomowej postanowiłem poszukać kilka książek i artykułów z czasopism w interesującym mnie temacie. Niestety nie znalazłem zbyt wiele. W sumie to nie znalazłem żadnej książki, którą mógłbym wypożyczyć i korzysta z niej w domu w celu pisania pracy. W kolekcji zielonej jest ogrom książek, których nie można wypożyczyć do domu. Poszedłem więc do działu z czasopismami i magazynami i ucieszony faktem, że znalazłem to , co chciałem poszedłem do pani za ladą w celu wypożyczenia czasopism. Niestety one również nie nadawały się do wypożyczenia do domu. Dostałem je jedynie na godzinę w celu skserowania ale tylko na terenie biblioteki. Ksero na terenie biblioteki nie dość, że jest wiecznie zatłoczone to w dodatku kosztuje kilka groszy więcej za stronę niż gdziekolwiek indziej na kortowie. Wizyta w celu wypożyczenia książek do pracy dyplomowej zakończyła się więc niepowodzeniem. Daję plus dla biblioteki za wzorowe utrzymanie porządku i dobre oznakowanie pomieszczeń, których jest naprawdę sporo. Panie bibliotekarki przeważnie są pozytywnie nastawione i tak też było dzisiaj. Ale co to za biblioteka, która trzyma ksiązki "dla siebie"?

Udałem się do tej biblioteki aby zapoznać się z kilkoma

Udałem się do tej biblioteki aby zapoznać się z kilkoma pozycjami książkowymi, dostępnymi wyłącznie na miejscu. Biblioteka jest budynkiem dużym, stąd trafić od razu do wybranego przez siebie działu nie jest łatwo. Budynek jest jednak przestronny i w każdym miejscu stoi osoba, która skłonna jest do pomocy. O drogę do odpowiedniej sali zapytałem najpierw strażnika, a później jedną z pań, która przechodziła korytarzem. Dzięki tej pomocy udało mi się dotrzeć do celu. Na miejscu zapytałem o system wyszukiwania w katalogu, a gdy zostałem poinstruowany bez trudu odszukałem interesujące mnie pozycje. Wewnątrz panowała stosowna cisza. Jestem zadowolony z tej wizyty.

Odwiedzałeś ostatnio Biblioteka Główna UWM w Olsztynie?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Planeta 11

(4.83 )

Biblioteka publiczna Kędzierzyn-Koźle

(4.00 )

Biblioteka miejska w Legnicy

(2.00 )

Poradnik jakości obsługi

Siła! Moc! Energia! Czyli ranking TOP 8 siłowni

 Chcielibyście zacząć przygodę ze sportem, ale nie wiecie, który klub fitness wybrać? A może szukacie nowego miejsca, by złapać formę na lato? Sprawdźcie ranking TOP 8 siłowni na portalu jakoscobslugi.pl i ruszajcie na trening!

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem