Biblioteka Główna UMK w Toruniu

( 4.00 )

Opinie (13)

Z biblioteki korzystam dość często choć już nie studiuję

Z biblioteki korzystam dość często choć już nie studiuję. Budynek jest przestronny i czysty. Książki można zamawiać poprzez katalog komputerowy lub w wolnym dostępie. Kolejki w wypożyczalni są zazwyczaj w okresie sesji. Panie bibliotekarki są serdeczne i zawsze służą pomocą. Jedynym mankamentem jest zbyt mała liczba szafek na torby, szczególnie jest to odczuwalne zimą. Niewątpliwie zaletą jest wcześniej wspomniany wolny dostęp. Nie trzeba być zarejestrowanym czytelnikiem aby móc przejrzeć, przeczytać książkę. Oczywiście tylko na miejscu ale za to na bardzo wygodnych kanapach.

W bibliotece znajdują się chyba niezliczone ilości tomów i

W bibliotece znajdują się chyba niezliczone ilości tomów i książek. Każda jedna książka jest dokładnie opisana i skatalogowana. Możliwość pracy na miejscu w cichych warunkach w dużej sali. Książki zarówno naukowe jak i wszystkie inne pozostałe. Do wyboru do koloru. Obsługa zawsze bardzo miła i uprzejma.

W tej bibliotece znajdziemy chyba wszystko

W tej bibliotece znajdziemy chyba wszystko - niezastąpiona jest oczywiście zwłaszcza w czasie sesji egzaminacyjnych. Wystrój jest nieco PRL-owski, ale mimo wszystko jest tu wygodnie, można poczytać, bardzo duża szatnia. Na dole można coś zjeść chyba w najtańszym miejscu w Toruniu - w barze Adaś. Połowa spaghetti już po 4zł. Obsługa biblioteki ok.

Zamówiłam książkę przez katalog internetowy

Zamówiłam książkę przez katalog internetowy. Poszłam ją odebrać. Nie było nikogo w kolejce, więc podałam legitymację i oczekiwałam na lekturę. Okazał się, że zamówiona przeze mnie książka to płyta. Pani bibliotekarka uprzejmie zapytała czy chcę ja wziąć. Postanowiłam ją odebrać i sprawdzić czy mi się przyda. Pracownice tej biblioteki są wyjątkowo pomocne i kompetentne.

Przed wizytą próbowałam zamówić dzień wcześniej książki z

Przed wizytą próbowałam zamówić dzień wcześniej książki z katalogu bibliotecznego. Było to ciężkie, gdyż co chwilę zostawałam wylogowywana, a często byłam dość daleko wyszukiwaniu i żeby wrócić do tego, co skończyłam, musiałabym długo siedzieć. To nie nastroiło mnie pozytywnie do wizyty, jednak w końcu znalazłam to, co chciałam i mogłam udać się do biblioteki. Przed wejściem zależy zostawić kurtkę w szatni, a inne rzeczy w szafce, jednak ze względu na remonty i tak komplikujące korzystanie z biblioteki, jest to zniesione. Bez żadnych problemów oddałam i wypożyczyłam potrzebne książki. Dodam, że kolejki są rozładowywane dość szybko, gdyż przy stanowiskach jest często nawet troje bibliotekarzy.

Zamówiłem książkę przez internet

Zamówiłem książkę przez internet, idę do Biblioteki po odbiór, ładnie i z uśmiechem zostaje przywitany :) ...Czekam po chwilce pojawia się pani z ogromną księgą...pani rzuca tajemnicze spojrzenia na mnie :)... jak się później okazało zastanawiała się czy aby na pewno o tą książką mi chodziło i czy faktycznie potrafię ją czytać... Dlaczego? Książka była pisana brajlem :) ... Pomyliłem się.. przeprosiłem panią i zarówno i ona jak i ja uśmiechnęliśmy się :)... Szczerze nie spodziewałem się, musiała ona przytaszczyć ogromną księgę i jak się poźniej okazało na marne, spodziewałem się jakiegoś wybuchu złości a pani jedynie się szczerze uśmiechnęła:) Na prawdę aż chce się żyć i chodzić do bibliotek oczywiście. Z resztą jak w mojej poprzedniej obserwacji czysto, ale te ciągłe remonty powalają....ehhh..choć już jest odrobinkę lepiej :)

Świetna biblioteka

Świetna biblioteka, jednak w ostatnim czasie są przeprowadzone niezliczone ilości remontów, przebudowań itd, itp. ...zaczyna to lekko irytować chociaż z drugiej strony jeśli ma być lepiej , przez jakiś czas zmuszeni jesteśmy do pewnych poświęceń że tak powiem ;p. Poza tym pracownicy bardzo pomocni, przyjaźni. 4 punkty gdzie odbieramy książki jednak, nie zawsze są czynne wszystkie, dlatego można trafić na spore kolejki. Aha dodatkowo komputery z dostępem do internetu dla studentów. Może nie można tego nazwać minusem, ale nowo wprowadzone bramki mające na celu zapobiegać kradzieżom czasem irytują - włączają się bez przyczyny. Dodatkowo za każdym razem przy wejściu do biblioteki trzeba okazać legitymację lub inny dokument pozwalający na dostęp do książek, jednak może i jest to plusem...

Zapisuję obserwację z datą ostatnich odwiedzin

Zapisuję obserwację z datą ostatnich odwiedzin, jednak chciałabym opowiedzieć o zmianach zachodzących w bibliotece już od jakiegoś czasu. W końcu zdecydowano się poszerzyć tak zwany "wolny dostęp", czyli dział, w którym odwiedzający sam może wziąć do ręki każdą książkę, przejrzeć ją i ocenić, czy będzie mu przydatna. Wcześniej trzeba było zamawiać pozycje "w ciemno" - jeśli nie miało się o nich dokładnych informacji. Często bywało tak, iż pozycje, na które oczekiwało się około pół godziny (zanim dojadą z magazynu), okazywały się nieprzydatne. Można je było zwrócić od razu, jednak nie dało się odzyskać straconego czasu. Teraz w końcu wykorzystano duże przestrzenie drugiego piętra. Tam znaleźć można woluminy z konkretnych dziedzin, z dokładnymi sygnaturami ułatwiającymi szukanie. W razie, gdyby i to nie pomogło - na sali są pracownicy gotowi w każdej chwili pomóc. Przybyło także komputerów, 10 z nich jest podłączonych do internetu, co pozwala między innymi sprawnie odnaleźć informacje o interesujących nas książkach. Dodatkowym plusem jest wprowadzenie bramek, przez które przejść musi każdy odwiedzający wypożyczalnię - z pewnością pomoże to uniknąć bezpowrotnemu "wynoszeniu" woluminów z budynku. Na pierwszym piętrze, gdzie poprzez system komputerowy (ten mógłby działać sprawniej - często się zawiesza) zamawia się książki, ustawiono automat z wodą pitną, co sprawia, iż nie trzeba biegać po nią do bufetu na parterze ( i taki biblioteka posiada). Wracając do internetu - jest on dostępny bezprzewodowo na terenie biblioteki - można więc przyjść tu z własnym laptopem i pracować spokojnie cały dzień. Początkowo utrudnieniem wydawały mi się zamykane szafki, w których TRZEBA pozostawić bagaże typu torba czy plecak, jednak to kwestia przyzwyczajenia, dodatkowo w bibliotece można zakupić przezroczyste "rekalmówki" UMK, z którymi już możemy wejść do wypożyczalni. Biblioteka działa w godzinach od 8.30 do 20.00, w czasie sesji do 21.00. Przyjemnie jest widzieć, iż w przeciągu pięciu lat zaszły tu wielkie zmiany, oraz że uniwersytet wydaje pieniądze na takie właśnie cele, jak rozwój biblioteki - najważniejszego miejsca dla każdego studenta ;)

Odwiedzałeś ostatnio Biblioteka Główna UMK w Toruniu?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Planeta 11

(4.83 )

Biblioteka Główna UWM w Olsztynie

(4.02 )

Biblioteka publiczna Kędzierzyn-Koźle

(4.00 )

Poradnik jakości obsługi

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

RANKING Najlepiej oceniane cukiernie i piekarnie

Sprawdź ranking najlepszych cukierni. Poniższe firmy otrzymały najlepsze opine na portalu Jakości Obsługi.Do rankingu zakwalifikowały się tylko te firmy, które miały więcej niż 10 opinii.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem