Urząd Stanu Cywilnego we Wrocławiu

( 2.25 )

Opinie (8)

Rzeczową sprawę załatwiam z urzędem już prawie miesiąc

Rzeczową sprawę załatwiam z urzędem już prawie miesiąc. Nie miewam kłopotów ze zrozumieniem przepisów sęk w tym, że urzędnicy w tym urzędzie mają kłopot z zaklasyfikowaniem sprawy do odpowiedniej kategorii przepisów lub odwrotnie nie potrafią przypisać odpowiedniego przepisu do czynności, którą chcę wykonać. Za pierwszym razem byłam w urzędzie osobiście, gdzie poinformowano mnie w jaki sposób trzeba załatwić sprawę, powiedziano mi jakie dokumenty mam dostarczyć i jaki wniosek mam wypełnić. Ponieważ sprawa dotyczy głównie mojego syna i on osobiście udał się do urzędu, ale otrzymał informację zgoła inną, że sprawa jest skomplikowana i nie da się jej załatwić od ręki. Pracownicy poprosili o czas do zastanowienia się by znaleźć odpowiednią procedurę. Na drugi dzień po wizycie syna otrzymałam telefon z Urzędu, gdzie wprawdzie bardzo miła i uprzejma pani poinformowała mnie, że syn może ową czynność wykonać potwierdzając tym samym tę informację, którą otrzymałam gdy ja byłam w urzędzie osobiście. Uradowana perspektywą pozytywnego zakończenia sprawy poprosiłam by wymieniła dokumenty, które należy dostarczyć i jakie formalności wykonać. I tu zaczęła się karuzela na centralce telefonicznej Urzędu. Przełączano mnie z referatu do referatu. Mam wrażenie, że nie było działu, z którym bym nie rozmawiała. Ale nie byłoby to takie straszne gdybym w końcu dowiedziała się jakie konkretne papiery mam dostarczyć. Pod każdym numerem usłyszałam, że ten dział nie jest kompetentny w przedmiotowej sprawie. Niestety nie potrafiono też wskazać, który referat jest władny sprawę załatwić. To co jest ciekawe urzędnicy nie wiedzieli w jaki sposób wykonać czynności formalne, nie umieli zaklasyfikować tej czynności do określonej grupy za to niemal każdorazowo wymieniali wysokość opłaty za bliżej "nieokreśloną" czynność.

Miesiąc wcześniej po zaklepaniu terminu ślubu cywilnego

Miesiąc wcześniej po zaklepaniu terminu ślubu cywilnego, w końcu nadszedł ten długo upragniony moment – 6 marca. Po dojechaniu wraz z przyszłą żoną (byliśmy 20 minut wcześniej na wcześniejszą prośbę urzędniczki ze względu na podpisanie kilku dokumentów). Urząd ma swój własny parking, na szczęście mogą tylko tam wjechać osoby ze specjalnym kwitkiem wystawionym w czasie ustalania dnia ślubu. Teren wkoło jest naprawdę czysty i piękny, obok piękna rzeka. SA, budynek odnowiony i wygląda świetnie. Po wejściu do budynku znajduje się portiernia, można zostawić ubranie wierzchnie oraz jakieś torby czy torebki. Nie spodobało mi się to, że jacyś cyganie proponowali granie podczas tej uroczystości. Czemu ochrona ich nie wyprosiła ? Po przejściu do odpowiedniego pokoju i przyjściu całej zaproszonej rodziny i znajomych zostaliśmy z moją ślubną oraz o sprawdzenie czy w owym dokumencie nie popełniono błędów. Trwało to może z minutę, więc po co te 20 minut ? Po upłynięciu kilkunastu minut cała zebrana rodzina została poproszona o wejście do pokoju ślubów. My natomiast zostaliśmy wraz ze świadkami poproszeni o pozostanie. Po 2 – 3 minutach przyszła kierowniczka urzędu i wprowadziła nas do pokoju gdzie siedzieli już nasi goście. Pani poprowadziła całą uroczystość po prostu bardzo pięknie. Była ciągle uśmiechnięta, wesoła, żartowała. Miała wręcz anielski głos. Cała uroczystość wypadła bardzo dobrze. Na koniec rodzina wraz z nami miała zostać zaproszona do drugiego pokoju na lampkę szampana. Niestety tak się nie stało. Panie z administracji coś namieszały i w tym, czasie sala była zajęta przez kogoś innego, a dobrze pamiętam, że salę zamawiałem (była darmowa więc wiele nie straciłem). Uroczystość wypadła pięknie. Chyba do końca życia nie zapomnę tej chwili.

Odwiedzałeś ostatnio Urząd Stanu Cywilnego we Wrocławiu?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Urząd Skarbowy Poznań-Jeżyce

(5.00 )

PUP Bytom

(0.50 )

Urząd Miasta i Gminy we Wronkach

(5.00 )

Poradnik jakości obsługi

RANKING APTEK z najlepszą jakością obsługi!

W której aptece w Twojej okolicy spotkasz się z wysoką jakością obsługi? Gdzie znajdziesz duży wybór produktów oraz sympatyczny i wykwalifikowany personel?Zanim wybierzesz się po leki czy supelemty diety, sprawdź nasz ranking najlepiej ocenianych aptek na portalu jakoscobslugi.pl!Pod uwagę były brane tylko te apteki, które posiadają więcej niż 100 opinii. 

NAJLEPSZA DROGERIA TO....sprawdź najwyżej oceniane drogerie!

Hebe, Rossmann, a może Super-Pharm? Sprawdź, która sieć drogerii jest najlepiej oceniana przez użytkowników portalu jakoscobslugi.pl i dowiedz się, gdzie spotkasz najwyższą jakość obsługi. W naszym rankingu najlepszych drogerii znalazło się 15 firm z branży. Sprawdźmy co dla klientów stanowi kluczowy element wizyty i na co zwaracją uwagę podczas obsługi.Użytkownicy portalu w swoich opiniach najczęściej opisywali wiedzę personelu, jakość kosmetyków i różnorodność asortymentu. Przede wszystkim docenili możliwość skorzystania z profesjonalnej porady pracownika w doborze najlepszych kosmetyków oraz, co jest szczególnie zauważalnie w przypadku marki Yves Rocher, kosmetyki dobrej jakości, z naturalnych składników: „Bardzo dobre kosmetyki, jeśli nie najlepsze, Sklepy są niewielkie, przytulne, pracownicy kompetentni z szeroką wiedzą o asortymencie, który sprzedają.”~DORA_1"Wchodząc do Hebe w Galerii Zielone Wzgórza można zawsze liczyć na wsparcie przesympatycznych pań, które wykazują się ponadrzeciętną znajomością branży kosmetycznej i potrafią profesjonalnie dobrać produkt, do potrzeb klientow"~Klient_XvfG"Zawsze obsługa indywidualna, fachowy dobór kosmetyków."~ Marta_2588Na co więc narzekają klienci drogerii i perfumerii? Zdecydowanie na czas obsługi czyli wydłużające się kolejki oraz oczekiwanie na podejście konsultatnki. Wśród zgłosoznych opinii znalazły się rownież negatywne komentarze dot. zachowania personelu. Oznacza to, że pomimo szerokiej wiedzy nt. branży i oferowanych produktów, pracownicy nie zawsze są uprzejmi i życzliwie nastawieni do klientów:"Konsultantka umie doradzić i tak poprowadzić rozmowę aby zachęcić do szerszych zakupów -dobrze mi się z nią rozmawiało. Minus jest za to, że przez 10 min nikt do mnie nie podszedł i nie zapytał o pomoc."~Klient_0Mf5"Poprosiłam żeby „Pani” podała mi paletkę cieni ponieważ, miały je schowane. Dziewczyny obrażone ze przeszkodziłam im w rozmowie, po czym ta jedna która dała mi paletkę, zaczęła mnie przedrzeźniać i nazywać „kochaniutką”.~Klient_JNEQ"W mojej opinii na zmianach jest za mało Pracowników, których można poprosić o pomoc, odbija się to również na długości kolejek, które tworzą się najczęściej w godzinach popołudniowo - wieczornych. Na stanowiskach kosmetków kolorych często panuje nieporządek, a produkty pozostają pootwierane przez Klientów."~mg092Zgadzasz się z tym rankingiem czy może uważasz, że niektóre firmy powinny zamienić się miejscami? Dodaj opinie i oceń drogerie, w których robisz zakupy! DODAJ OPINIĘ Zobacz jak branża beauty została oceniona w 2019 i jaki uzyskała poziom zadowolenia klientów! Raport z badania satysfakcji konsumentów z 2019 roku znajdziesz tutaj

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem