Karczma Zbójnicka

( 4.50 )

Opinie (1)

Na przeciwko dolnej stacji wyciągu na Mosorny Groń

Na przeciwko dolnej stacji wyciągu na Mosorny Groń -w.Zawoji Policzne, wzdłuż głównej drogi prowadzącej przez Zawoję zlokalizowana jest piękna, drewniana Karczma Zbójnicka. Postanowiłam zajrzeć do środka. Może nietypowa pora obserwacji podlegać będzie ocenie, bowiem: jeszcze wczesne południowe godziny, październikowa zimna sobota, dawno po sezonie letnim, a ten narciarski jeszcze się nie zaczął, jednym słowem nieurodzaj na turystów. Pierwsze myśli, pewno zamknięte. Nic z tego. Tuż po minięciu drewnianych płotków w progach karczmy - w miejscu gdzie w sezonie letnim pewno możliwość spożywania posiłku na polu, widoczne wyeksponowane duże drewniane karty z ofertą dnia. Na belach ścian zewnętrznych - powieszone drewniane obrazki pisana gwarą historia rejonu. Wrażenie ogólne niesamowite miejsce, otoczenie czyste, nastrojowo /słychać muzykę góralską nie na żywo, ale jest/, miejsce i tak prawdziwie urządzone po góralsku , bez przepychu i tandety, drewno i kamień. Po wejściu miłe zaskoczenie - jest ruch niewielki czyli czynne. Wyczuwam miłe zapachyz kuchni, czyli pracują i gotują. Rozglądam się i widzę dużą salę, w drewnie, oddzielną część za barem na wprost od wejścia, kolejną część chyba prowadzącą na piętro i na prawo wielkie wrota od stodoły, ozdobione różnymi elementami z dawnego wyposażeniagóralskich izb i domów. Przez chwilę nurtują, czy tam kolejna salka. Póżniej okaże się, że to wydzielona cześć toalet. Pomysł rewelacyjny, a samo miejsce przede wszystkim czyste. Obsługa dwóch Pań w strojach góralskich tuż za ladą, powitanie i zaproszenie do złożenia zamówienia z ich strony. Składam zamówienie na kawę (wczesniej pytam dokładnie jakie są dostępne), herbatę góralską i przygladam się w międzyczasie temu, co w karcie, by resztę zamówienia wybrać już na spokojnie przy stoliku. Ławy i stoliki wygodne, siadam przy oknie by spokojnie pomysleć a zarazem podpatrzeć i ocenić obsługę. Bez zastrzeżeń miło, sprawnie. Czas oczekiwania na zamówienie około 10 minut - czyli rozsądnie.Ciekawe, czy w sezonie jest też tak szybko? Menu przygotowane starannie, pisane gwarą, ceny nie przerażają ale jest jedno pewne - smacznie i świeżo. Wybór dań spory, czyli tak naprawdę, co kto lubi, niech skosztuje, bowiem warto. Podobał mi się także nastrój palącego się kominka - ogniska, który dawał ciepło w te jesienne zimne południe i ogólny wystrój w środku, dobre oświetlenie a zarazem duże okiennice. Miłe akcenty na stoliku jesienne - wrzosy. Miejsce czyste, łane, nastrojowe, grzeczna obsługa. Paragon wydany po złożeniu zamówienia wydany. Ogólne wrażenie: bardzo pozytywne, śmiało polecam na zimowe wypady bowiem bliskość wyciągów narciarskich zachęca a jesienią schodząc z gór nic tak nie rozgrzeje jak prawdziwa góralska herbata w przyjemnym klimacie góralskiej architektury.

Odwiedzałeś ostatnio Karczma Zbójnicka?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Bierhalle

(2.02 )

Burger King

(3.25 )

Freshpoint

(3.50 )

Poradnik jakości obsługi

Siła! Moc! Energia! Czyli ranking TOP 8 siłowni

 Chcielibyście zacząć przygodę ze sportem, ale nie wiecie, który klub fitness wybrać? A może szukacie nowego miejsca, by złapać formę na lato? Sprawdźcie ranking TOP 8 siłowni na portalu jakoscobslugi.pl i ruszajcie na trening!

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem