Arsenał Sztuki Europejskiej

( 5.00 )

Opinie (2)

Będąc w Sanktuarium dziś na Jasnej Górze odwiedziłam

Będąc w Sanktuarium dziś na Jasnej Górze odwiedziłam Arsenał, budynek, który znajduje się w południowo zachodniej części jasnogórskiej warowni. Budynek niegdyś był magazynem oręża oraz materiału wojennego, które były potrzebne do obrony twierdzy jasnogórskiej. Dziś pomieszczenie Arsenału, a właściwie liczne przedmioty przedstawiają historię fortecy jasnogórskiej poprzez ukazanie oręża, wotów militarnych i żołnierskich. Znajdują się tam również liczne przedmioty związane ze sportem dosłownie na wyciągnięcie ręki, np. koszulka Adama Małysza z podpisami reszty kadry skoczków, ale nad porządkiem czuwa starszy pan, który siedzi przy wejściu i pilnuje porządku w razie naruszenia któregoś z punktów regulaminu, który np. określa kierunek poruszania się po Arsenale, czyli od lewej strony wychodząc prawą oraz surowo zakazuje używania aparatu fotograficznego jak i telefonu komórkowego. Z pewnością ciekawe miejsce z jeszcze ciekawszymi eksponatami, które warto zwiedzić będąc na Jasnej Górze.

Odwiedzałeś ostatnio Arsenał Sztuki Europejskiej?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Pracowni pod Koziołkami

(5.00 )

Experymentarium

(5.00 )

Muzeum Śląska Opolskiego

(5.00 )

Poradnik jakości obsługi

Siła! Moc! Energia! Czyli ranking TOP 8 siłowni

 Chcielibyście zacząć przygodę ze sportem, ale nie wiecie, który klub fitness wybrać? A może szukacie nowego miejsca, by złapać formę na lato? Sprawdźcie ranking TOP 8 siłowni na portalu jakoscobslugi.pl i ruszajcie na trening!

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem