Dworzec Główny PKP w Katowicach

( 4.50 )

Opinie (2)

04

04.06.2013r. o 10:35 przyszłam na Dworzec Główny w Katowicach w celu zakupienia biletu na podróż relacji Sosnowiec Główny – Lublin, jak również biletu powrotnego.Kasy biletowe są po prawej stronie od wejścia do Hali Dworca. Przy trzech pierwszych kasach PKP Intercity byli obsługiwani kilenci, podeszłam więc do pierwszej wolnej. Kasjerka o imieniu Barbara niezwłocznie powiedziała mi dzień dobry. Poprosiłam o bilet relacji Sosnowiec Główny – Lublin (data wyjazdu 05.06.2013 o godzinie 9:21) oraz o bilet powrotny Lublin-Sosnowiec Główny (data wyjazdu 07.06.2013 o godzinie 13:55).Kasjerka zapytała mnie czy będę płacić kartą czy gotówką. Z uwagi na to, że słabo słyszałam panią kasjerkę (nie słyszałam kasjerki z mojej kasy, natomiast słyszałam kasjerkę z kasy obok), poprosiłam panią Barbarę o mówienie głośniej i powtórzenie pytania skierowanego do mnie. Pani kasjerka przyjęła moję prośbę ze zrozumieniem i przysunęła się krzesłem bliżej mikrofonu. Już potem było wszystko w porządku (słyszałam ją dobrze). Po ponownie zadanym pytaniu odpowiedziałam, że będę płacić kartą. Następnie kasjerka przystąpiła do wpisywania zamówienia do systemu, powtarzając przy tym szczegóły mojego zamówienia i prosiła o potwierdzenie, że dobrze zapamięta. Po wydrukowaniu biletów i zapłaceniu za nie kartą płatniczą, o 10:41 odeszlam od kasy. Sprawdziłam jeszcze czy bilety miałam wystawine na taką relację jaką chciałam. Wszystko było w porządku. Czas obsługi przy kasie trwał ok. 5 minut.

Dworzec katowicki podczas obserwacji był w przebudowie

Dworzec katowicki podczas obserwacji był w przebudowie, dlatego moja ocena dotyczy dworca tymczasowego. Po przybyciu na dworzec widzę 4 kasy, z tego tylko dwie są otwarte. Z tego co zauważyłam, brakuje kasy całodobowej, co jest niewłaściwe w przypadku tak ogromnego dworca, obsługującego miliony Ślązaków. Kolejki mimo wczesnej pory były gigantyczne. Brakuje czytelnej informacji na temat godzin otwarcia kas. Kolejna miała być otwarta o 6:00. Ale o 6:05 dalej była zamknięta. Gdy w końcu udało mi się dostać do kasy, pani kasjerka zawiodła mnie swoim zachowaniem. Nie słyszałam ani słowa jej z ust. Kłopoty z systemem nagłośnienia czy złośliwość? Pasażer dokonujący kupna biletów przede mną miał jakieś problemy z informacjami na temat godzin odjazdów. Spędził w okienku chyba 7 minut. Dworzec jest jak na dworzec dość czysty. Można tu się zaopatrzyć w kiosku, kantorze, kwiaciarni. Toaleta znajduje się na zewnątrz. Perony są dobrze oznakowane, prowadzące do nich schody - szerokie. Na peronach są kasy sprzedające bilety. Z dworca odjeżdża dużo pociągów i można łatwo dostać się stąd w dowolne miejsce w Polsce.

Odwiedzałeś ostatnio Dworzec Główny PKP w Katowicach?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

PKP

(2.00 )

PKP Intercity

(4.75 )

Metro Warszawskie

(4.32 )

Poradnik jakości obsługi

Siła! Moc! Energia! Czyli ranking TOP 8 siłowni

 Chcielibyście zacząć przygodę ze sportem, ale nie wiecie, który klub fitness wybrać? A może szukacie nowego miejsca, by złapać formę na lato? Sprawdźcie ranking TOP 8 siłowni na portalu jakoscobslugi.pl i ruszajcie na trening!

Jaki bank wybrać? RANKING najlepiej ocenianych banków!

W jakim banku założyć konto? W którym najlepiej wziąć kredyt? Gdzie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu otrzymacie pomoc od profesjonalistów? Przedstawiamy nasz ranking najlepiej ocenianych banków na portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie robić zakupy? RANKING najlepiej ocenianych supermarketów!

Gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? W którym sklepie spotkacie najwyższą jakość obsługi, bez problemu znajdziecie produkty i skorzystacie z ciekawych promocji? Sprawdźcie nasz ranking najlepiej ocenianych supermarketów na portalu jakoscobslugi.pl!  

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem