Miejski Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

( 4.50 )

Opinie (9)

Idealne miejsce dla każdego

Fnatastyczne miejsce, ktore warto odwiedzić minimum raz w roku. Warto nabyć kartę roczną ponieważ wychodzi dużo korzystniej niż pojedyncze wejścia, zwłaszcza jeśli ktoś lubi często odwiedzać ZOO. Praktycznie za każdym razem widzimy nowe/zmodernizowane wybiegi. Widać ogrom nakładów, który przekłada się na dobre warunki dla zwierząt. Warto przyjść w porach karmienia zwierząt - to spora atrakcja. Zawsze jest dużo zwiedzających, ale i tak warto postać chwilę w kolejce do afrykariym. Za każdym razem zachwyca nas tak samo jak na otwarciu. To po prostu trzeba przeżyć. Warto skorzystać z biletów łączonych np z Hydropolis lub będąc płatnikiem podatków we Wrocławiu wystarczy zarejestrować się w programie Nasz Wrocław i mamy 1 wejście gratis. Bardzo polecam. Dzieciaki i dorośli zachwyceni.

Bilety do ZOO wydają się teraz drogie

Bilety do ZOO wydają się teraz drogie, ale widząc jego powierzchnię, liczbę zwierząt oraz potrzebnego jedzenia, o obsłudze nie wspominając jest na pewno racjonalna. Tylko jedno ale.. Ceny są w tej chwili takie, a wiele miejsc jest w budowie, do tego zamknięte przejścia etc. W związku ze zwiększonym zainteresowaniem (pogoda, wakacje) mogliby na czas remontów, do momentu otwarcia niektórych wybiegów wprowadzić promocje. Szczególnie, że do kosztów jeszcze powinno się doliczyć dla dziecka wózek do jeżdżenia, a jak większe i bardziej marudne to wszędzie kuszą lody, zabawki, przejażdżka na kucyku.. Lubimy chodzić, dziecko miało wózek, więc to, że trzeba było chodzić na nie przeszkadzało. Miejsce jest dobrze wyposażone - często trafimy na toalety, wiele punktów gastronomicznych z dość rozsądnymi cenami, widziałam gdzieś nawet punkt, w którym można podgrzać jedzenie dla dziecka. W toaletach może nie błyszczy, ale są dość nowe i w miarę schludne. Do tego darmowe, bo w obecnych czasach wszystkiego można się spodziewać. Jedynie kolejka trochę mnie zaskoczyła, bo w środku tygodnia myślałam, że ruch będzie mniejszy, a tylko dwie kasy czynne. Są wprawdzie automaty, ale z możliwością płatności tylko gotówką, a szczerze mówiąc średnio ufam takim urządzeniom (chyba taki uraz po biletomatach mpk..).

Trasa do ZOO jest dość dobrze oznaczona więc nie miałam

Trasa do ZOO jest dość dobrze oznaczona więc nie miałam problemu ze znalezieniem głównej bramy.Wrocławskie ZOO posiada także ładną kolekcję motyli w motylarni. Szukanie wzrokiem po suficie i roślinach motyli to niezła frajda dla ludzi z aparatem.. Bogata kolekcja węży, żółwi, żab itd. w terrarium zaskoczyła mnie. Godnym uwagi elementem w ZOO jest także duży basen oszklony od dołu gdzie pływają foki.

ZOO we Wrocławiu warto odwiedzić nie tylko w lato

ZOO we Wrocławiu warto odwiedzić nie tylko w lato. Oferuje zobaczenie bardzo wielu gatunków zwierząt. Aby dokładnie je zwiedzić trzeba sobie zarezerwować cały dzień. Warto dłuższą chwilę spędzić przy oceanarium, które umożliwia poprzez szyby przy dnie zbiornika zobaczenie zwierząt z innej perspektywy. Pracownicy są bardzo pomocni i chętnie tłumaczą zwyczaje poszczególnych mieszkańców ogrodu zoologicznego.

Wrocławskie ZOO zorganizowało akcję tańszych biletów

Wrocławskie ZOO zorganizowało akcję tańszych biletów, więc postanowiliśmy skorzystać z okazji. Bilet dla dorosłej osoby kosztował jedynie 3 zł, więc była to nie lada okazja. Wybraliśmy się tam w sobotnie południe, sądziliśmy że unikniemy tłumów. Niestety bardzo się pomyliliśmy. Pierwszy problem, który napotkaliśmy był to brak miejsc parkingowych. Kiedy w końcu udało nam się zaparkować musieliśmy stawić czoło ogromnym kolejkom do kas. Mieliśmy sporo szczęścia bo akurat przy nas została otwarta kolejna kasa i nasz czas oczekiwania był bardzo krótki. Po ZOO chodziliśmy kilka godzin, a i tak nie zdążyliśmy odwiedzić wszystkich zwierzaków. Muszę jednak przyznać, że organizacja ogrodu bardzo przypadła mi do gustu. Jest tam bardzo czysto i całość jest świetnie zaplanowana. W całym ogrodzie znajdują się informacje gdzie znajdują się poszczególne zwierzaki. Można również odpocząć na ławeczkach rozstawionych w całym ogrodzie. Mimo tego, że nie jestem zwolenniczką trzymania zwierząt w niewoli, wydaje mi się że ZOO wrocławskie stwarza bardzo dobre warunki do życia zwierząt.Wszystkie zwierzaki wyglądały na zadbane i zadowolone.

Od la w drodze do Szczecina i ze Szczecina często zagladam

Od la w drodze do Szczecina i ze Szczecina często zagladam z dzieckiem do ZOO we Wrocławiu. Wystarczy wysiąsc we wrocławiu zostawić bagaż w przechowali i pojechac komunikacją miejską do zoo albo przejść się piechotą. W ym roku podczas powrotu z wakacji również postanowiliśmy zajrzeć do zoo. Zooo od kilku lat bardzo się zmieniło na korzyść. Zwierzeta są bardziej zadbane i wybiegi zwierząt moim zdaniem zostały funkcjonalnie unowocześnione. Zoo wewnątrz jest bardzo dobrze oznakowane, także pla zoo iejest niezbędny. W kasie mozna nabyć ciekawy i bardzo dobry pod względem treści przewodnik po zoo. Obsługa na kasie mim sporego ruchu bardzo sprawna i uprzejma.No i pzostaje pytanie gdzie jes to ale? No jednak ceny ustanowione na rok 2010 a arczej jego druga połowę sa poprostu powalające i moim zdaniem nie dostosowane do warunków w Polsce. I dlatego odjęła, aż 2 pkt z maksymalnej oceny. Oczywiście zaryzłam zeby i zapłaciłam ale był to ostatni raz bo ta przerwa w podróży stała się zbyt droga.

Wybierając się do Zoo we Wrocławiu

Wybierając się do Zoo we Wrocławiu, bałam się, że spędzę dużo czasu w kolejce po bilety wstępu. Na szczęście, okazało się, że nic takiego nie miało miejsca. Przed wejściem są 4 kasy biletowe, a poza tym można skorzystać z automatu, sprzedającego bilety. Moim zdaniem, ceny za wejście są przystępne. Biorąc pod uwagę fakt, że Zoo jest ogromne i że spędzi się w nim przynajmniej pół dnia, to warto zapłacić za wejście 20 zł. Tyle było w moim przypadku, bo kupowałam bilet studencki. Za zakup można zapłacić kartą. Bałam się też, że toalety w Zoo będą płatne, na szczęście tak nie było. Toalety są rozmieszczone w różnych częściach Ogrodu, co jest bardzo wygodne. Do Zoo weszłam po godzinie 9 rano, a wyszłam dopiero po 15. Była to wyprawa na cały dzień i moim zdaniem, trzeba się na taki wypad porządnie przygotować, bo jest bardzo męczący. Jeżeli ktoś chce się wybrać z dziećmi właśnie do Wrocławia, to proponuję najpierw zrobić rozgrzewkę w postaci odwiedzenia mniejszych Ogrodów Zoologicznych. Na wejściu do Zoo dostałam plan, dzięki któremu można było dokładniej zorientować się, w którym obecnie jest się miejscu. Poza tym, w Ogrodzie, co kilka chwil, stoją na alejkach duże mapy. Rozczarowałam się jednak tym, że w Zoo nie było wszystkich zwierzaków, które były zaznaczone na mapce. Chciałam zobaczyć niedźwiedzia polarnego, a okazało się, że nie ma w ogóle zagrody z takim zwierzakiem. Taka sama sytuacja była np. z pumami. Mimo to, uważam, że warto jest się wybrać do wrocławskiego Zoo, ale z wielkim zapasem sił.

W lany poniedziałek wybrałem się z rodziną do ZOO we

W "lany poniedziałek" wybrałem się z rodziną do ZOO we Wrocławiu. Jak na dzień świąteczny zwiedzających ogród było bardzo dużo. Z zaparkowaniem samochodu nie miałem problemów - o tej godzinie były jeszcze wolne miejsca przy samym ogrodzie, w późniejszych godzinach z zaparkowaniem byłby problem. Ceny biletów wstępu były znośne - za 2 dorosłe osoby i 1 małe dziecko zapłaciłem 30 złotych. Sam ogród niewiele się zmienił poprzez ostatnich kilka lat chociaż można dostrzec pewne próby ulepszenia go jak np. motylarnia (gdzie widziałem tylko jednego motyla) czy nowy basen dla fok (niedostepny dla zwiedzających). Z obsługą ogrodu ma się do czynienia głównie przy wejściu - bardzo miła szczególnie dla dzieci. Sam ogród wymaga jeszcze wiele pracy, niektóre wybiegi dla zwierząt są zdecydowanie za małe, inne raczej odpowiednie, ale moja ocena ogrodu wynika raczej z radości jaką okazało dziecko po wizycie we wrocławskim ZOO.

Odwiedzałeś ostatnio Miejski Ogród Zoologiczny we Wrocławiu?

Powiedz innym o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach

Dodaj opinię

Jesteś właścicielem tego miejsca?

Podobne firmy w okolicy

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

(4.83 )

Tatrzański Park Narodowy

(3.00 )

Miejski Ogród Zoologiczny w Braniewie

(4.99 )

Poradnik jakości obsługi

Z kim wybrać się na urlop? Sprawdź RANKING najlepszych biur podróży!

Po miesiącach cieżkiej pracy i codziennych obowiązków, wszyscy marzymy o urlopie. Chwila odpoczynku i relaksu lub aktywne i ekstremalne przeżycia. Szum nadmorskich fal, albo cudowne krajobrazy górskich miejscowości. A może gwar, ruch i wielkie miasta w stylu Nowego Jorku? Każdy zgodnie z własnymi oczekiwaniami wybiera kierunek podróży. Aby nieco ułatwić wybór oferty Last-Minute, prezentujemy Wam ranking najlepszych (według klientów!) biur podróży!Mamy nadzieję, że pomożemy przyspieszyć proces decyzyjny :)

Sprawdź RANKING najlepszych stacji paliw!

Stację paliw wybieramy nieprzypadkowo. Decdujemy się na tę, która ma najlepszą cenę w stosunku do jakości paliwa, nieduże kolejki lub uprzejmą obsługę. Nie zawsze wybieramy tę po trasie i nie zawsze najtańszą. Wolimy przejechać kilka kilometrów więcej, ale mieć pewność że dobrze wydamy pieniądze. Zwłaszcza teraz, gdy cena paliwa niesamowicie podskoczyła. Jakie stacje wybierają nasi użytkownicy? Klient ze Złotoryi wybiera stację ORLEN przy Legnickiej, chociaż jak sam przyznaje, ceny są tam nie najniższe:"Ceny za paliwo są obecnie bardzo wysokie, jednak obsługa stacji jest całkiem sprawna i miła. Jedzenie na stacji dobre, wybór spory." ~DatiMZ kolei Klient z Leszna poleca LOTOS, ze względu na personel i panującą tam atmosferę:„Wizytę na stacji oceniam pozytywnie ze względu na miłą i sympatyczną obsługę oraz na zaangażowanie personelu w zaspokojenie potrzeb klienta. Podczas wizyty wszystkie standardy obsługi zostały zachowane. Polecam tę stację.” ~ Klient_nDVLNieco gorsze zdanie o odwiedzanej stacji ma Klientka z dolnego śląska. Odwiedza różne stacje pod szyldem Pieprzyk i nie czuje się usatysfakcjonowana:„Kiedyś było OK, ostatnio coś jest nie tak, po tym jak u nich zatankuję, więc przestałam, bo mi szkoda samochodu.” ~DORA_1 Sprawdź nasz ranking stacji paliw, stworzony na podstawie opinii użytkowników portalu jakoscobslugi.pl!

Gdzie zrobić zakupy spożywcze? Przedstawiamy RANKING najlepszych marketów spożywczych!

 Sklep spożywczy to jedno z tych miejsc, które odwiedza każdy z nas. Jedni częściej, drudzy rzadziej. Jedne sklepy wizytujemy z przyjemnością, inne zaś z przymusu: bo najbliżej, bo najszybciej. A które sklepy wybieramy najchętniej? Sprawdź poniżej!Wybór miejsca na zakupy spożywcze wydawałby się wyborem prozaicznym. Zawsze jednak kierujemy się pewnymi wytycznymi, dzięki którym wizyta w sklepie może być przyjemniejsza. Jak wynika z badań Polskiego Programu Jakości Obsługi, przeprowadzonych w kwietniu 2021, klienci przy wyborze sklepu spożywczego najczęściej kierują się dostępnym tam asortymentem oraz obowiązującymi cenami. Najmniej istotne jest zaś pochodzenie tych produktów.A jaki wpływ na wybór miejsca, w którym dokonamy zakupu, ma obsługa? W przypadku sklepów spożywczych – przeciętny. Doceniamy pozytywne doznania i miłą obsługę, z większą przyjemnością dokonujemy zakupów w miejscach, gdzie personel jest uśmiechnięty i sprawnie wykonuje obowiązki, a przy tym często dokonujemy większe zakupy oraz decydujemy się na droższe zamienniki, jednak niski poziom jakości obsługi i niekompetentna obsługa nie spowoduje, że całkowicie zrezygnujemy z zakupów, jeśli podoba nam się asortyment w danym sklepie lub ceny produktów. Z opisów respondentów wynika, że musiałaby spotkać ich niezwykle przykra sytuacja ze strony pracowników sklepu, aby całkowicie zrezygnowali z zakupów w danej placówce. Większość z nich zaś zdecydowałoby się na zakupy w innej placówce, tej samej sieci.Istotne zatem jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu obsługi, jeśli chcemy powiększać koszyk zakupowy naszych klientów.Które sklepy oceniane są najlepiej? Sprawdź! Wśród najlepiej ocenianych sklepów znalazł się m.in. LIDL, który po raz 12 otrzymał w tym roku tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi. W rankingu znajdziemy także innego laureata Gwiazdy, czyli sieć sklepów Kaufland. Klienci tych sklepów doceniają przede wszystkim szeroki wybór produktów oraz sprawną obsługę. „Sklep jest bardzo duży, ma duży wybór produktów z różnych działów, dzięki czemu można w jednym miejscu zrobić zakupy wielobranżowe. […] Cieszę się, że jest tu 6 kas samoobsługowych, przy których można samodzielnie, bez kolejki, skasować swoje zakupy” ~ klientka_7 z Wrocławia„Codziennie robię tam zakupy. Obsługa bardzo miła. Pieczywo zawsze świeże, warzywa i owoce również. Półki pełne towarów. Zawsze znajdę tam to czego potrzebuję” ~ klient_Bj1 z ToruniaSprawdź ranking najlepszych super- i hipermarketów! Nie zgadzasz się z rankingiem? Oceń sklep!

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

Zrozumiałem